KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başiskele/Yuvacık Mahallesi'nde 60 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005873
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 31.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1042 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
141,070 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.08.2019 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/1042 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 5638 Parsel, YUVACIK Mahalle, Yenibağlar Mevkii, 1.blok, zemin kat, 6 nolu bağımsız bölüm Kıymet takdiri istenen taşınmaz Kocaeli İli, Başiskele İlçesi, Paşadağ Mahallesi, Ulus Caddesi üzerinde konumlu Kentkonut Doğa Evleri Sitesinde 86/1 kapı numaralı 1. blokta zeminkatta, 6 kapı nolu dairedir. Ulaşım; Paşadağ Mahallesi Hayırseverler Cami önünden güneye Ulus Caddesine devam edildiğinde yaklaşık 1 km sonra sağ tarafta konu mülkün yer aldığı siteye ulaşılır.Yakın çevresinde; Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Kocaeli Üniversitesi Kullar Meslek Yüksek Okulu, boş parseller bulunmaktadır. Konu mülk doluluk oranı düşük, gelişme konut bölgesinde yer almaktadır. Yakın çevresinde genelde site tarzı yapılaşma devam etmektedir. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir.Kentkonut Doğa Evleri Sitesi 12.972,93 m2 alanlı parsel üzerinde inşa edilmiş, 6 adet bloktan oluşmaktadır. Site çevresi güvenlik duvarı ile çevrilmiş, güvenlik kontrollü, site içi araç ve yaya yolları kilitli taş döşeli, açık otopark alanlı, çocuk oyun parklı, bahçe peyzajı yapılıdır.Konu mülkün yer aldığı 1. Blok site giriş kapısının karşı solunda kalmakta olup bodrum + zemin + 5 normal kattan oluşmaktadır.Bodrum katta 2 mesken, diğer katların her birinde 4 adet mesken olmak üzere binada toplam 26 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina dış cephe mantolama üzeri sıva ve boyadır. Giriş ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğrama camlı kapı, sahanlık ve merdivenler mermer kaplamadır. Duvarlar plastik boyalıdır. Asansör mevcuttur. Konu mülk zemin katta 6 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Bina girişine göre sağ, ön cephede konumludur. Mimari projesine ve yerindeki duruma göre 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, antre ve 1 balkon düzeninde net 60 m2, brüt 68 m2 alana sahiptir.Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapıdır. Pencereler PVC doğramadır. Zeminler salon ve odalarda laminat parke kaplama, antre ve mutfakta zeminler seramik kaplamadır. Duvarlar saten boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfakta MDF doğrama dolaplar ve granit tezgah bulunmaktadır. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup lavabo ve klozet bulunmaktadır. Isınma sistemi doğalgaz kombilidir. Bağımsız bölüm bakımlı durumdadır.Başiskele Belediyesi İmar Müdürlüğünün 18.04.2018 tarihli imar durum belgesi yazısına göre parsel1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında" Konut Alanı" kalmaktadır. Yapılaşma koşulları; E: 1,05; Hmax: 12,50 metre olarak belirtilmiştir. Bina 09.12.2013 tarih, 982 sayıl ile ruhsatlıdır. Mevcut imar paftasına göre parselin terki yoktur.
Adresi : Paşadağ Mah. Ulus Cad. Kent Konut Doğa Evleri 86/1 1.Blok D:6 Başiskele / KOCAELİ
Yüzölçümü : 12.972,93 m2
Arsa Payı : 64/13217
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 141.070,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1042 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR