KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başiskele Yuvacık Mahallesin'de 120 m2 dubleks daire icradan satılacaktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942774
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1980 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/1980 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli Başiskele Ş.Yuvacık Mah. 487 Ada 6 Parsel Bodrum+Zemin Kat 2 nolu dubleks mesken satışa çıkartılmıştır.
Kıymet takdirine konu taşınmaz yukarıdaki hava fotoğrafından görüleceği üzere meskun alanda, Yuvacık beldesinde, Tınaztepe Caddesi Yıldız Apartmanı No:120 adresinde bulunmaktadır. Tınaztepe Camiine 30 metre mesafededir, 4 yıllık yeni binadadır, binanın caddeye bakan ön cephesinde 2 adet dükkan, arka cephesinde ve üst katlarında konutlar bulunmaktadır. Alt yapı ve ulaşım sorunu yoktur, her türlü belediye hizmetinden yararlanılmaktadır. Yuvacık beldesinde son yıllarda bir çok yeni yapı ve konut sitesi yapılmış olup, şehir merkezine yakınlık, temiz hava gibi avantajları nedeniyle alım satım kabiliyeti yüksek bölgededir. Konu daireye girilmiş, binanın ana giriş kapısının yan cepheden olduğu, arazinin eğimi nedeniyle girişe göre sağ taraftaki konu dairenin bahçe dubleksi olarak yapılmış olduğu, üst katının zemin kat seviyesinde, alt katının yol seviyesinin altındaki bodrum kat seviyesinde olduğu, halihazırda iskan edildiği görülmüştür. Dairenin 120 m² alanında olduğu, giriş katta 2 yatak odası, banyo ve 1 adet balkon olduğu, dubleks merdiveninin mermer kaplama olduğu, alt katta salon, çocuk odası, mutfak, tuvalet ve binanın arka bahçesine açılan teras olduğu, giriş kattaki yatak odalarının dikdörtgen şeklinde olup, eşya yerleştirme konusunda nispeten elverişsiz olduğu, kuru zeminlerin laminant, ıslak zeminlerin tavana kadar seramik, iç kapıların amerikan panel olduğu, dairenin doğalgaz kat kaloriferli olduğu, alt kat duvarlarında yer yer rutubet lekeleri olduğu görülmüştür.

Yüzölçümü : 494,37 m2

Arsa Payı : 83/494

İmar Durumu : Dosyasındadır. Kıymeti : 260.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Bila tarihli yönetim planı şerhi ve alacaklı lehine ipotek şerhi mevcuttur.

1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1980 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR