KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başiskele/Yeniköy'de 120 m² dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078276
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Semt-Mahalle : YENİKÖY MERKEZ MAH. / BAŞİSKELE
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM YAKA KOCAELİ 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2402 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,378 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ


2019/2402 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 0 Ada, 2707 Parsel, YENİKÖY Mahalle, Batakdere Mevkii, B Blok, Zemin Kat, 4 NoluBağımsız Bölüm Kıymet Takdiri istenen taşınmaz ;Sepetlipınar Mahallesi Gümüşova Sokak Daire: 18/B Başiskele/Kocaeli adresinde yer almaktadır.Taşınmaz Bingo fabrikasının 400 m. batı yönünde. İzmit Yalova D100 karayolunun 300 m. kuzey yönünde konumludur.Yakın çevresinde benzer özelliklere sahip müstakil mesken binalar yer almaktadır.Beledıye alt yapı imkânlarından faydalanmaktadır.Parsel Başıskele Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 12.07.2017 tarihli yazısına göre 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ticaret" alanında yer almakta olup yapılaşma koşulları;E=0,75 Hmax: 6.S0 olarak belirlenmiştir. Arsa vasıflı parselin mevcut imar durum paftasına göre terki bulunmamaktadır.Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölüm Gümüşova Sokağının batı yönüne konumlanmış binalardan kuzey yönden güney yöne doğru 3. bina olan 18 kapı numaralı B blokta yer almaktadır. B Blok; 1 zemin kat ve 1 normal kattan oluşmaktadır. B Blokta 4 adet dubleks mesken yer almaktadır. Başıskele tapu müdürlüğü arşivinde yer alan kat irtifakına esas mimari proje vaziyet planında bloktaki bağımsız bölümlerin konumu gösterilmemiş, kat planlarında ise kuzey yönü işareti olmadığından konum tespiti yapılamamıştır.Mahallinde yapılan araştırmalarımızda ilgili malike ait olduğu söylenen taşınmaz binanın kuzey ve doğu cephesinde konumlu hali hazırda 18 B kapı numaralı dubleks meskendir.Taşınmazın dış cephesi cam mozaik kaplamalı, çatısı kiremit kaplamalıdır.4 bağımsız bölüm numaralı dubleks mesken ; Başıskele tapu müdürlüğü arşivinde yer alan bıla tarih ile onaylanmış kat irtifakına esas mimari projeye göre zemin katı brüt 60,00 m2 alanlı olup salon, mutfak, wc, antre ve 2 balkondan oluşmakta, l.katı brüt 60,00 m2 alanlı olup 3 oda, banyo.kat holü ve 1 balkondan oluşmaktadır.Taşınmazın içine giriiememiş olup, kutlamanın vermiş olduğu bilgiye göre salon ve oda tabanları (amine parke kaplamalı, duvarları renkli plastik boyalı, tavanları beyaz plastik boyalıdır. Mutfak ve antre tabanı seramik kaplamalı, duvar ve tavanları plastik boyalıdır.Banyo ve wc taban ve duvarları seramik kaplamalı, tavanları beyaz badanalıdır. Taşınmazın giriş kapısı çefik, iç kapılan ahşap, pencereleri PVC doğramadan yapılmıştır. Taşınmazın ısınması doğalgazlı kombilidir
Adresi : Sepetlipınar Mah. Gümüşova Sk. No:18/B Başiskele / KOCAELİ
Yüzölçümü : 4.369 m2
Arsa Payı : 1/32
İmar Durumu : İmar planında ticaret alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 170.378,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gbidir.
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2402 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR