KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başiskele/Yeniköy Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978379
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Semt-Mahalle : YENİKÖY MERKEZ MAH. / BAŞİSKELE
Oda Sayısı : 4+1
: 172
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/829 Talimat
Muhammen Bedeli
:
449,535 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/829 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli Başiskele Yeniköy 672 Parsel M Blok Z+1. Kat 1 nolu Dubleks Mesken satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaz Gazanfer Bilge bulvarının batı yönünde konumlu 48 kapı numaralı Manolya sitesinde yer almaktadır. Taşınmazın çevresinde bahçeli müstakil mesken yapılaşmaları ile sosyal donatılı site dahilinde yer alan müstakil mesken yapılaşmaları bulunmaktadır. Taşınmazın 200 m. Doğu yönünde Bahçecik karakolu, Bahçecik Endüstri Meslek lisesi, Bahçecik sağlık ocağı, 200 m. güney yönünde Kartonsan ilköğretim okulu bulunmaktadır. Bölge genelinde tüm alt yapı hizmetleri tam olup, ulaşım problemi bulunmamaktadır. Geometrik olarak yamuk şeklini andıran, topoğrafik olarak eğimsiz sayılabilecek yapıya sahip, doğu yönde Gazanfer Bilge bulvarına, diğer yönlerde isimsiz imar yollarına cepheli, çevresi tel örgüler ile çevrelenmiş arsa üzerinde ayrık yapı nizamında, betonarme yapım tekniği ile yapılmış 1 zemin, 1 normal kattan oluşan 15 blokta 30 adet dubleks meskenin yer aldığı ''Manolya Sitesi''nde yer almaktadır. Siteye doğu yönde cephe aldığı Gazanfer Bilge bulvarından güvenlik kontrolü ile girilmekte, sitede bina dış kenarlarına araç yolları ve açık otopark alanları oluşturulmuş, bina araları yeşil alan olarak düzenlenmiştir. Sitenin başkaca bir özelliği bulunmamaktadır. Taşınmaz ana gayrimenkul arsanın ba sınırına konumlanmış güney yönden kuzey yöne doğru 3. Binadır. Binanın dış cephesi pvc yalı baskı kaplamalı, çatısı kiremit kaplamalıdır.M Bloka giriş cephesinden bakıldığında sağ kol yönünde güney, doğu ve batı cephelidir. Başiskele tapu müdürlüğü arşivinde yer alan kat mülkiyetine esas mimari projeye göre zemin katı brüt 90,00 m2 alanlı olup mutfak nişli salon, 1 oda, wc, antre ve 17 m2 alanlı terastan oluşmaktadır. 1.katları brüt 82,00 m2 alanlı olup banyolu yatak odası, 2 adet oda, genel banyo, kat holü ve 2 balkondan oluşmaktadır. Taşınmaz brüt 172 m2, net 128 m2 alanlıdır. Keşif esnasında taşınmazın içine girilememiştir. Site bekçisi ve komşular ile yapılan görüşmelerde taşınmazın iç imalatlarının bakımlı olduğu bilgisi edinilmiştir. Taşınmazın giriş kapıları çelik, iç kapıları ahşap, pencereleri pvc doğramadan yapılmıştır. Taşınmazların ısınması doğalgazlı kombilidir.
Adresi : Atakent Mahallesi Gazenfer Bilge Bulvarı No:48 Manolya 2 Sitesi M Blok Daire:1 Başiskele / KOCAELİ

Yüzölçümü : 8.559,48 m2

Arsa Payı : 1/30

İmar Durumu : Dosyasındadır.

Kıymeti : 449.535,70 TL

KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.

1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve e satış portalda yayınlanan ilan tapuda adresi bulunmayan ve kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi uyarınca tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/829 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR