KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başiskele/Döngel'de 115 m2 daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118703
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 21.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3449 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/3449 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İli, Başiskele İlçesi, Ş.Döngel Mahallesi, 490 ada 5 parsel numaralı, 565 m² alanındaki arsa üzerinde bulunan, kat irtifaklı, "Arsa" ana taşınmaz niteliklibinadaki 1. Kat 5 no.lu bağımsız bölüm olanmeskendir. 1/10 arsa paylıdır, herhangi bir eklentisi yoktur,taşınmaz yaklaşık 5 yıllık, toplam 10 daireli betonarme apartmanın ara katındaki, doğu cephede bulunan ara katdairedir. Binada 4 adet bahçe dubleksi, 2 adet ara kat daire, 4 adet çatı dubleksi daire bulunmaktadır. Bulunduğu binanın etrafının çevrili olmadığı, yeni olmasına rağmen bakımsız durumda bırakılmış olduğu, sokak tarafından binaya giriş merdivenlerinde kırıklar olduğu, çevre tanziminin olmadığı, bahçe duvarının olmadığı, binanın korunaksız olduğu görülmüştür. Konu dairenin binanın batı cephesine bakan ara kat daire olduğu anlaşılmış, komşular tarafından içerde kiracının oturduğu ifade edilmiş, içi gezilememiş, aynı büyüklük ve aynı niteliklerdeki karşı daireye kapısı açık ve boş durumda olduğu için girilmiş, 3 oda, salon, mutfak, tuvalet ve banyodan ibaret, kullanıma hazır vaziyette bitirilmiş durumda,toplam 115 m² alanında olduğu, doğalgaz kat kaloriferli olduğu görülmüştür. Amerikan Koleji isimli özel okula, Başiskele Şehir Stadına çok yakındır, alt yapı ve ulaşım sorunu yoktur.
Adresi : Barbaros Mahallesi Hatıra Sokak No:15 D:5 Döngel-Kocaeli
Yüzölçümü : 565 m2
Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu : BaşiskeleBelediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında %40 taban alanında 3 kat yapılaşma koşullarında "Konut Alanında" kalmaktadır. Üzerindeki bina imar durumuna uygun olarak yapılmıştır, kıymet takdirine konu daire projedeki yeri ile uyumludur.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde İİK.133.madde uyarınca tamamlama satışı olduğundan satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu ilan aynı zamanda elektronik ortamdaesatis.uyap.gov.tr adresinde ilan edilmiştir. 7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3449 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR