KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başiskele/Döngel'de 113 m² dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01073277
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 3+1
: 113
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 28.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4993 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ


2019/4993 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Taşınmazın kaydı ve özellikleri ; Kocaeli Başiskele döngel 310 ada 12 parsel B blok, 2.normal kat+çatı piyesi, 15 nolu bağ. bölümDubleks Mesken ( % 59 tamamlanmış, Natamam)
Taşınmaz, 2 Bloklu, inşaat halindeki bir site içerisinde yer almaktadır.Taşınmazın kamusal (okul, hastane, cami vs. gibi) ve sosyal (restoran, kafe, banka vs. gibi) donatılara yakın konumda bulunmaktadır. Asfalt yol, şehir suyu, elektrik, doğalgaz, internet vs. gibi alt yapı imkanlarından istifadesi tamdır.Taşınmazın, ana ulaşım aksı olan D-130 Karayoluna yaklaşık 1.000 metre mesafede yer almakta olup, yakın civarında yer alan Barbaros Mahallesi Cami, taşınmaza ulaşım için kullanılabilecek röper noktası niteliğindeki yapıdır. binanın 2+ çatı katında ve bina girişine göre orta- ön cephede yer alan, '18 1 numaralı çatı dubleks dubleks meskendir. Taşınmaz bina içerisindeki konumu ön cephelidir. Taşınmazın, inşaat halindeki bir site içerisinde yer almakta olup, site dahilinde 2 adet konut bloku yer almaktadır. Site genelinde yapılan gözlemlerde, A Blok isimli binanın kaba inşaat halinde olduğu, taşınmazın yer aldığı B Blok isimli binada ise çatı ve kısmen dış cephe kaplama çalışmasının tamamlandığı görülmüştür. Bloklardaki tüm daireler içinde eksik imalatlar bulunmaktadır. Sitenin çevre ve peyzaj düzenlemesi yapılmamıştır. Taşınmazın yer aldığı bina, bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat + çatı katından oluşmaktadır. Binada toplam 15 adet mesken yer almaktadır. Bina dış cephesi kısmen yapılı haldedir. Binada asansör bulunmamaktadır. Bina dahilindeki meskenlerin tamamı natamam vaziyettedir. taşınmaz; 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 2 antre, 1 banyo, 1 wc, 1 adet balkon ve 1 adet teras hacimlerinden oluşmakta olup, projesine göre toplam, terasları dahil yaklaşık 113 m2 net alana ve 127 m2 brüt alana sahiptir. Daire içi duvarlar örülü olup, duvar üzeri alçı sıva bulunmaktadır, duvar son kat boyaları yapılmamıştır. Tüm oda ve ıslak hacim zeminleri şap haldedir, üzerinde herhangi bir döşeme (laminant parke vs. ) bulunmamaktadır. Banyo ve wclerde duvarlar kaba sıva ile kaplıdır.
Taşınmazın Eksik İmalatları: Duvar son kat boyaları, Daire giriş kapısı, oda kapıları, pencereler, zemin kaplamaları ( parke vs.), banyo ve wc de duvar ve döşemelerde seramikler, mutfak dolabı, mutfak tezgahı, duşakabin, klozetler, vitrifiyeler, armatürler, aydınlatma elemanları, kombi ve radyatörler eksik imalatlar olarak tespit edilmiştir. taşınmaz yaklaşık % 59 oranında tamamlanmış haldedir. Dava konusu taşınmaz, natamam ve boş haldedir.
Adresi : Barbaros Mah. Güzeltepe Sok. B Blok,No:30B, 2. Kat,Daire:15 Başiskele / KOCAELİ
Yüzölçümü : 1.609,00 m2
Arsa Payı : 60/1600
İmar Durumu : İnşaat tarzı konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir -06/01/2017 tarihli 907 (m²) kısmında tek lehine irtifak hakkı vardır
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4993 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR