KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başiskele/Bahçecik'te 123 m² dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01098704
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Oda Sayısı : 4+1
: 123
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 11.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4658 Talimat
Muhammen Bedeli
:
245,549 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/4658 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli Başiskele Ş.Bahçecik Mah. 278 Ada 10 Parsel E Blok Bodrum+Zemin Kat 1 nolu Dubleks Mesken vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaz Başiskele İlçesi Körfez Mahallesi sınırları içinde konumlu olup D-130 Karayoluna 200 metre, Sahile 500 metre, İzmit Şehir Merkezine 8 km mesafededir. Yakın çevresinde sahil rekreasyon alanları, 2-3 katlı konutlar, cami, site tarzı inşa edilmiş konutlar, ilköğretim, lise ve özel okullar, semt marketleri, park alanları, boş parseller bulunmaktadır. Bölge alt yapı hizmetlerinden tam olarak istifade etmektedir. Ana taşınmaz 8 bloklu site içinde yer almaktadır. Sitede sosyal donatı mevcut değildir. Site etrafı çit ile çevrili, bahçesi beton kaplıdır. Site girişi Milli İrade Sokak cephesinden sağlanmaktadır. E blok site giriş kapısına göre sağdaki kütlenin en sonundaki bloktur. (parselin güneydoğu köşesinde yer almaktadır.) Betonarme karkas tarzda inşa edilmiş, bodrum, zemin, 1 normal kat ve çatı piyesinden oluşmaktadır. Bodrum ve zemin katta 2 dubleks mesken, 1 normal kat ve çatı piyesinde 2 dubleks mesken olmak üzere toplam 4 bağımsız bölümlüdür. Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalı, giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, merdivenleri ve sahanlıkları mermer kaplama, duvarları plastik boyalıdır. Ana taşınmazın inşaatı tamamlanmış durumdadır. Site inşaatı 2014 yılında başlamıştır. Bağımsız bölüm blok giriş kapısına göre sol tarafta yer almaktadır. Başiskele Belediyesi İmar Müdürlüğü arşivinde incelenen kat irtifakı projesine göre bodrum katı net: 53 m², brüt: 61 m² alanlı olup hol, 3 oda, banyo hacimlerinden, zemin katı net: 70 m², brüt: 80 m² alanlı olup antre, salon, oda, mutfak, WC ve 3 balkonhacimlerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölüm toplam net:123 m², brüt: 141 m² alanlıdır. Giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları panel kapı, pencereleri PVC doğramadır. Zeminleri ıslak hacimlerde seramik, diğer hacimlerde laminat parke, duvarları ıslak hacimlerde seramik, diğer hacimlerde alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Bağımsız bölümün inşaatı tamamlanmış, oturum başlamamıştır. Kıymet takdiri günü dışarıdan yapılan tespite göre bodrum katı su baskınına uğramış, zemini ve duvarları yarıya kadar deforme olmuştur. Başiskele Belediyesi İmar Müdürlüğünün resmi imar durum yazısına göre parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında"Konut Alanı" kalmaktadır. Yapılaşma koşulları;Ayrık nizam 2 kat, TAKS: 0,40; KAKS: 0,80 olarak belirtilmiştir.
Adresi : Körfez Mah. Milli İrade Sok. No 56/E D.1 Başiskele/Kocaeli
Yüzölçümü : 3.036,00 m2 Arsa Payı : 92/3036
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir. Kıymeti : 245.549,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 14/10/2014 Tarihli Yönetim Planı şerhi, 11/11/2016 Tarihli "Mimari projesi üzerinde bağımsız bölüm numarası değiştirilmiştir." şerhi, Haciz/İpotek şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve Adalet Bakanlığı E Satış Portalında yayınlanan ilan tapuda adresi bulunamayan ve kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi uyarınca tebligat yerine kaim olacaktır. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4658 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR