KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başiskele/Bahçecik Mahallesi'nde 180 m² dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179880
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/288 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 14:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ
8. İCRA DAİRESİ
2019/288 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli Başiskele Bahçecik Mah. Mezarlık Yanı 6276 Parsel H1 Blok Zemin+1. Kat 1 nolu Dubleks Mesken satışa çıkartılmıştır.
Tapuda "Sekiz Adet Dubleks Betonarme Bina ve Arsası " ana taşınmaz nitelikli"Kesmar Yankı Sitesi"isimli sitenin H1 Blok Zemin+1.Kat 1 no.lu bağımsız bölümü olan DUBLEKS MESKEN dir. 1/14 arsa paylıdır, herhangi bir eklentisi yoktur,tamamı borçlu şirket adına kayıtlıdır. İmar Durumu: Başiskele Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında %20 taban alanında 2 kat yapılaşma koşullarında "Konut Alanında" kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu site imar durumuna uygun olarak yapılmış, kat mülkiyeti kurulmuştur. Konu taşınmaz projedeki yeri ile uyumludur. Halihazır durumu: Kıymet takdirine konu taşınmaz Bahçecik beldesinde, dağlık alana yakın, Bahçecik Mezarlığının üst kısmında bulunan "Kesmar Yankı Sitesi" isimli villa sitesinde bulunmaktadır. Sitede toplam 14 adet dubleks villa bulunmakta olup,girişte güvenlik vardır, etrafı bahçe duvarı ile çevrilmiş, iç peyzajı tamamlanmış durumdadır. Villalar lüks malzemeler kullanılarak yapılmış olup, sitenin yeni bitmiş olduğu, bir kısmının iskan edildiği görülmüştür. Konu villa H1 numaralı olup, giriş kapısına yakındır, villanın oturulur vaziyette tamamlanmış olduğu, kaliteli, lüks malzemelerle inşa edilmiş olduğu, halihazırda iskan edilmediği, alt katta salon, mutfak, tuvalet-banyo, oda ve terasının olduğu, teras kısmının olduğu yerde yaklaşık 20 m² alanında özel havuzunun olduğu, üst katında 3 yatak odası, 2 banyo ve terasın olduğu, 180 m² alanında olduğu görülmüştür. Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Kaliteli, lüks malzeme ile yapılmış villa sitesinde olması, güvenliğinin olması, özel havuzunun olması. Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: Şehir merkezine, sosyal donatı alanlarına uzak olması.
Yüzölçümü : 5.263,55 m2 Arsa Payı : 1/14
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir.

Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : "AT 3402 sayılı kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir" şerhi ile sair haciz/ipotek şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 26/08/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve Adalet Bakanlığı E Satış Portalında yayınlanan ilan tapuda adresi bulunamayan ve kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi uyarınca tebligat yerine kaim olacaktır.7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/288 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR