KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir\İkitelli'de 3+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066069
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : ZİYA GÖKALP MAH. / İKİTELLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/26 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
790,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Küçükçekmece Adliyesi A Blok İhale Odası-Tevfikbey Mah.. Halkalı Cd. No:146 Giriş Kat Küçükçekmece

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/26 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :TAPUKAYDI: İstanbul İli Başakşehir ilçesi İkitelli -2 Mahallesi 1342 ada1 parsel sayılı113.445,46 m2 alanlı150/265832 arsa paylı23 Blok Bahçeli B.A.K A-5 Blok23. kat 96 nolu konutun tamamı borçlu adına kayıtlıolduğu dosyasında bulunan tapu kaydından anlaşılmıştır.
İMAR DURUMU :Dosyasında bulunan İstanbul ili Başakşehir İlçesi ikitelli -2 mahallesi 1342 ada 1 parsel sayılı söz konusu parsel bugün itibariyle ; 1/1000 ölçekli 16.06.2017 tasdik tarihli İkitelli Ayazma Bölgesi Gece Kondu Dönüşüm ve Kentsel Yenileme Alanı Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında (K):Konut Alanı, E:2,00 H:Serbest olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haiz olduğu dosyasında bulunan imar durumundan anlaşılmıştır.
GAYRİ MENKULÜNHALİHAZIRDURUMU:
Satışa konu olan taşınmaz : İstanbul İli Başakşehir ilçesi Başakşehir İkitelli-2 Ziya Gökalp mahallesi Karşıyaka caddesi Ağaoğlu MY World Europe sitesi , A5 Blok adresinde mevcut tapunun 1342 ada1 parsel sayılı 113.445,46 m2 alanlı arsa üzerinde 23 adet B.A.K bloktan oluşan yapıların mevcut olduğu görülmüştür Değer tespitine konu olan mesken A-5 Blokta olup 23.kat 96 nolu konuttur. Konut: 3 oda ,1 salon (hol, antre , mutfak , banyo , balkon ve wc ' den)müteşekkil olup meskenin oda ve salon taban alanları parke , ara ıslak alanları seramik , mesken saten boyalı , karton piyerli elektriği , suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli, mutfak dolapları mobilya tezgahı granit duvarları renkli fayans banyosu klozetli lavabolu ,duşakabinli, duvarları renkli fayans , iç doğramaları kapı kanat ve kasaları camlı mobilya kapı ,dış doğramaları pencere kanat ve kasaları çift cam pimapen tahmini olarak 135,00 m2 alanlı olduğu görülmüştür . Mahallinde yapılan incelemelerde mevcut yapıların bir site görünümde olduğu bahçe peyzajlı, güvenlikli, kameralı otoparklı iyi bir konumda olduğu tespit edilmiştir.
Ayrıca söz konusu arsa üzerine çapı uygulandığında arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 790.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Küçükçekmece Adliyesi A Blok İhale Odası-Tevfikbey Mah.. Halkalı Cd. No:146 Giriş Kat Küçükçekmece
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/26 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR