KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir'de icradan satılık 2+1 daire

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00912031
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : KAYABAŞI MAH. / ALTINŞEHİR
Oda Sayısı : 2+1
: 79
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2928 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
15.02.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 nolu ihale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/2928 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili Başakşehir İlçesi Kayabaşı Mahallesi Resneli Çiftliği mevkii, 340 ada, 38 parselde kayıtlı, 367,75 m2 yüzölçümlü, arsa ana taşınmaz nitelikli, 1. Normal kat, 9 no.lu bağımsız bölüm, 136/1995 arsa paylı DAİRE; Mimari projede üzerinde ve yerinde yapılan incelemede; ana taşınmaz arsa üzerine inşa edilen binanın taşıyıcı sistemi betonarme karkas, yapı nizamı bitişik nizam olup, 2 bodrum kat+ zemin kat+ 3 normal kat+ çatı arası piyesten oluşmaktadır. Bina toplam 6 kat+ çatı arası piyesli kattan ibarettir. Binanın dış cephesi alüminyum cephe olup çatısı mevcuttur. Binanın 2 adet giriş kapısı mevcut olup zemin kat seviyesinde olup kaldırım seviyesinden yukarı doğru mermer kaplı mer diven basamaklarından çıkılarak ulaşılmaktadır. Binanı bir girişinde bir katta bir adet daire, bir girişinde bir katta 2 adet daire mevcut olup normal katlarda toplam 3 adet daire bulunmaktadır. Taşınmazın bulun duğu girişte her katta 2 adet daire vardır. Toplamda binada 15 adet daire tescil edilmiştir. Bina giriş kapısı ahşap görünümlü camekanlı çelik kapı olup bina giriş ve kat sahanlıkları ile merdiven basamakları mermer kaplı, sahanlıkların duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır. Binada asansör yoktur. Satışa konu 1. normal katta ko numlu, 9 no.lu bağımsız bölüm dairede keşif günü kimsenin bulunmaması nedeniyle ilgili mimari proje in celenmiştir. Mimari projeye göre söz konusu daire; antre, salon, 2 oda, mutfak,banyo, wc ve balkon hacim lerinden ibare olup net alanı 79 m2’dir. Pencereler pvc doğrama imalat ve ısıcamlı ve dış kapı çeliktir. Isıtma sistemi kombi doğalgazdır. Elektrik ve sıhhi tesisatı bulunmaktadır. Binanın yaşı 2 yıl civarındadır. Binanın yapı sınıfı 2. sınıf inşaattır. Taşınmaz tapu kaydında beyanlar hanesinde bulunan " Rezerv Ya pı alanında kalmıştır ve Yönetim Planı şerhleri ile birlikte tescil edilecektir.
Adresi : Başakşehir ilçesi, Güvercintepe Mahallesi, Yeniyol Sokak, 49-51 dış kapı no.lu,
9 no.lu bağımsız bölüm daire adreste yer almaktadır.
İmar Durumu : Başakşehir ilçesi, Güvercintepe mah., 340 ada38 parsel; 1/1000 ölçekli “11.12.2012 t.t.’li Altınşehir- Güvercintepe Bölgesi Uygulama İmar Planı” kapsamında K2 4 Kat Konut Alanında kalmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğünün 25.11.2015 tarih ve 19100 sayılı yazılarında, Rezerv Yapı Alanlarında yeniden düzenlenen alan sınırının Bakanlık Maka mı’nın 19.11.2015 tarihli ve 18736 sayılı Olurları ile onaylandığı bildirildiği, bahse konu taşınmaz 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2. Maddesinin (1) numaralı fıkra sının (c) bendi kapsamında “Rezerv Yapı Alanı” nda kalmaktadır. Ancak Rezerv Yapı Alanından etkilen memektedir. Daha ayrıntılısı dosyada mevcuttur.

Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz, ipotek, İİK.nun 150/c

1. Satış Günü : 21/01/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 15/02/2019 günü 11:20 - 11:25 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 nolu ihale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla be delle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Har cı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tu tarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2928 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR