KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir'de 4+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063766
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : BAŞAK MAH. / BAŞAKŞEHİR
Oda Sayısı : 4+1
: 144
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/421 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
Tevfikbey mah Halkalı cad N. 146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş kat İcra Koridoru Sefaköy K.Çekmece/İstanbul -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/421 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :İstanbul Başakşehir, İkitelli-1 Mahallesi, Karaahmetli mevkii,1296 ada, 2 parsel, 16.891,14 m2 yüzölçümlü, B.a.k. 4 adet bina ve arsası ana taşınmaz nitelikli, C2 Blok, 7. kat, 16 no.lu bağımsız bölüm, 136/16891 arsa paylı,mesken bağımsız bölüm nitelikli, taşınmaz Mimari projesinde üzerinde ve yerinde yapılan incelemede; söz konusu parsel üzerine inşa edilen, 4 adet bloktan oluşan bir site mevcuttur. Sitenin adı Miss İstanbul Evleri (1. Ada) olarak adlandırılmıştır. Miss İstanbul Evlerinde (1. Ada) peyzaj düzenlemesi, basket sahası, sosyal tesis, havuz, ara yollar, otopark ve güvenlik mevcuttur. Dosya konusu C2 Blok olarak adlandırılan binanın; yapı tarzı betonarme karkas, yapı nizamı blok nizam olup bodrum kat+zemin kat+11 normal kattan ibarettir. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup çatısı mevcuttur. Bina giriş kapısı zemin kat seviyesinde olup önde ve devamında camekanlı alüminyum profil kapıdır.Binanın giriş ve kat sahanlıklarının ile katları birbirine bağlayan merdiven basamakları yer döşemesi mermer kaplamalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Kıymet takdiri yapılan C2 Blok, 7. katta konumlu, 16 bağımsız bölüm meskenin; net alanı: 144 m2+ kış bahçesi: 3,32 m2m2’dir. Meskenin eklentisi 137 no.lu deponun alanı: 2,9 m2 ‘dir. Dairede antre, salon, 4 yatak odası, mutfak, wc, 2 banyo, çamaşır odası ve kış bahçesi hacimleri bulunmaktadır. Salon ve odaların zemini lamine parke kaplı, duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalı, duvar köşeleri kartonpiyerlidir. Salonun duvarında ve tavanında dekoratif süsleme mevcuttur. Antre ve mutfağın yer döşemesi seramik kaplı, duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır. Mutfakta ‘L’ şeklinde sabit tezgah ve eviye mevcut olup tezgah altında ve üstünde modüler mutfak dolapları mevcuttur. Banyo-wc’ler yer döşemeleri ve duvarları seramik kaplı, banyo dolabı- lavabo, klozet ve camlı duşa kabin tekne ile sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları bulunmaktadır. Wc’nin yer döşemeleri ve duvarları seramik kaplıdır. Pencereler pvc imalat, iç kapılar mobilya kapı ve dış kapı çelik kapıdır. Isıtma sistemi mevcut olup doğalgazdır. Elektrik ve sıhhi tesisatı bulunmaktadır. Binanın yaşı yaklaşık 12 yıldır. Binanın yapı sınıfı 1. sınıf inşaattır.
Adresi : İstanbul, Başakşehir ilçesi, Başak mahallesi, Ertuğrul Gazi Caddesi, Miss İstanbul Evleri (1. Ada), C2 Blok, 21B dış kapı no.lu, 16 iç kapı no.lu mesken:
Yüzölçümü : 16.891,14 m2
Arsa Payı : 136/16891
İmar Durumu :Başakşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ nün 07.02.2019 tarih ve E.4329 sayılı yazısına göre; Başakşehir İlçesi, Başak (İkitelli) Mahallesi, 1296 ada, 2 parsel, bugün itibariyle; 16.04.2005 onay tarihli “İkitelli Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Plan Tadilatı” kapsamında Konut Alanında kalmakta olduğu, E:1.40 ve H: Serbest olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haiz olduğu, bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 17/07/2017 tarihli yönetim planı ile 1300 ada 2 parselde D5 Blok 1 nolu Yönetim Binası Bu B. Bölümün ortak kullanım alanıdır beyanıve İpotek şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Tevfikbey mah Halkalı cad N. 146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş kat İcra Koridoru Sefaköy K.Çekmece/İstanbul -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-İİK 'nun 127 maddesine göresatış ilanı tebliği adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen )alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde satış ilanının tebliğ edilmiş sayılacağı 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/421 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR