KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir'de 4+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926022
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Oda Sayısı : 4+1
: 138
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3874 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
675000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
15.03.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sara yı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 numaralı İhaleodası Sefaköy-K.Çekmece İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2017/3874 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili Başakşehir ilçesi Hoşdere mahallesi 567 ada 1 parsel sayılı C1 Blok 3. Kat14 nolu Daire; Bilirkişi raporuna göre; taşınmaz 4 oda, 1 salon, mutfak, banyo wc ve ayrıca Wc (Yatak odalarının birinde ebeveyn banyosu) mahallerinden oluşmakta olup salon ve oda zeminleri lami nant parke, duvarları kağıt kaplamalı tavanları kartonpiyer uygulamalı, ıslak hacimleri seramik, oda kapıları amerikan kapı, dış kapısı çekilk camları pvc doğrama, mutfak dolapları ahşap (ankastre mutfak şeklinde), tezgahı mermerit, banyolarında küvet maalli ve duş kabin bulunan (Hilton banyo şeklinde) ısınma şekli ola rak doğalgaz kullanılan, projesinde 138 m² net alana, 155 m² brüt kullanım alanına sahip temiz masrafsız bir taşınmaz olduğu bildirilmiştir. Ayrıca satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu binanın asansörlü, dış cephesi yalıtım malzemesi ile kaplanmış, açık ve kapalı otoparkı, site içinde sosyal alanları, ortak havuzu, kapısında güvenlik bulunan; peyzaj düzenlemesi yapılmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan faydala nabilecek bir konumda olduğu, her türlü ulaşım imkanına sahip bir mevkiide bulunduğu bildirilmiştir. Taşınmaz kaydında Bedaş lehine kurulan irtifak hakkı ile tescil edilecektir.
Adresi : Bahçeşehir 2. Kısım mah. Nisa Sokak Spradon Kuleler sitesi C1 Blok Dış Kapı
No 7 Kat: 3 Daire 14 Başakşehir İstanbul
Yüzölçümü : 12.741,55 m2
Arsa Payı : 106/12742
İmar Durumu : Başakşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Durum Şefliğinin 03/01/ 2017 tarihli imar durum yazısına göre; Başakşehir ilçesi Bahçeşehir 2. Kısım mahallesi Hoşdere mevkii 567 ada 1 parsel sayılısöz konusu parsel bu gün itibari ile 1/1000 ölçekli, 07/02/2003 tasdik tarihli, bahçeşehir sıvat yeşiltepe mevkii, dereköy çiftliği mevkii, revizyon uygulama imar planı kapsamında, konut alanında kalmakta olup E:1,50, Blok Nizam olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haizdir denilmiştir.
Kıymeti : 675.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz, ipotek, irtifak hakkı
1. Satış Günü : 18/02/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 15/03/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sara yı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 numaralı İhaleodası Sefaköy-K.Çekmece İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3874 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR