KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir/İkitelli Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925729
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : İKİTELLİ OSB MAH. / İKİTELLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/509 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE4. İCRA DAİRESİ

2018/509 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, İkitelli-1 Mah., Kartaltepe Mevkii, 18 cilt, 1686 sayfa numaralı, 1274 Ada, 1 Parselde kayıtlı, 6T7 Blok, 1. Kat, mesken bağımsız bölüm nitelikli 4 nolu bağımsız bölüm satışa konudur.

Özellikleri : Dosyadaki mevcut bilirkişi raporana göre "Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Başakşehir İlçesi, Başak Mahallesi, Başakşehir Deprem Konutları, Yeşilvadi Caddesi, tapunun 1274 ada, 1 parsel numarasında kayıtlı 15.490,82m² miktarlı arsa dahilinde bulunan kat mülkiyeti tesisli kayden 6T7 Blok, mahallen 4. Ada 6.Blok, 2F dış kapı numaralı Blokta 1/130 arsa paylı 1.kat (4) nolu meskenin tamamı niteliğindedir. Bodrum kat+ zemin kat+ 4 kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, blok nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, asansörlü, normal katlarında ikişer daireli, elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz ve asansör tesisatları mevcut ana binanın 1.normal katında yer alan daire antre, mutfak, salon, balkon, üç oda, banyo, WC mahallerinden ibaret, brüt 110m² alana sahip, ıslak hacim zeminleri seramik, diğer kısımlarda laminat parke, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfakta tezgah ile dolapları, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları ikmal edilmiş durumda, dış kapısı çelik kapı,pencere doğramaları PVC ve ısıcamlı, doğalgaz yakıtlı kombi kalorifer ısıtmalıdır. Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkânlardan istifade edecek konumda, civarın talep gören iskâna elverişli konut alanında yer almaktadır." denilmektedir.

İmar Durumu :Başakşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 13.03.2018 tarih ve E.8476 sayılıimar durum bilgisine göre söz konusu parsel “01/06/2000 onay tarihli İkitelli Mevkii Afetzede Yerleşim Alanı Uygulama İmar Planı” kapsamında Konut Alanı’nda kalmakta olup, Ayrık Nizam, 5 kat, E:0.90 olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haizdir denilmiştir.

Kıymeti : 500.000,00 TL, KDV Oranı : %1, Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası,
2. Satış Günü : 09/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/509 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR