KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir Altınşehir Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113534
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : ALTINŞEHİR MAH. / ALTINŞEHİR
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2130 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 13:30
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleri İhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/2130 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre; İstanbul İli, Başakşehir ilçesi, Altınşehir Mahallesİ, 6099 parsel sayılı 289,84 m2 alanlı arsanın 14/100 arsa paylı 1. Normal kat, 5 nolu dairenin tam kayıtlıdır. Taşınmaz; Barbaros Cad,Dağ Sok. no:12/1 adresinde mevcutarsa üzerinde bodrum kat + zemin kat + 2 adet normal kat ve ç.a.p ‘sinden müteşekkil B.A.K bir yapının mevcut olduğu görülmüştür. Değer tespitine konu olan mesken binanın 1. Normal katında olup 5 nolu meskendir. Keşif günü yapılan incelemelerde yapıda bulunan mesken : 2 oda ,1 salon ,mutfak , banyo , hol balkon ve wc ‘ den müteşekkil olup meskenin oda ve salon taban alanları lamine parke , hol, antre lamine parke ara ıslak alanları (,banyo, balkon, mutfak) gibi tüm yerlerin taban alanlarının tamamı seramik,mesken saten boyalı ,kartonpiyerli,elektriği,suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli , mutfak dolapları mobilya tezgahı granit , duvarları renkli fayans , banyosu klozetli lavabolu , duşakabinli duvarları renkli fayans , iç doğramaları kapı kanat ve kasaları Amerikan kapı , dış doğramaları pencere kanat ve kasaları çift cam pimapen, meskenin 75 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca söz konusu arsa üzerine çapı uygulandığından arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.
İmar Durumu : İstanbul İli Küçükçekmece ilçesi ,Başakşehir Mahallesi 6099 parsel sayılı Çevre Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğünün İlgi ( b) yazısı ile söz konusu parselleri de içeren alanın “Rezerv Yapı Alanı “ olarak belirlendiği imar durumundan anlaşılmıştır.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2130 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR