BARTIN İCRA DAİRESİ

Bartın/Merkez'de bahçeli kargir ev icradan satılıktır

BARTIN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064589
Şehir : Bartın / Merkez
Semt-Mahalle : OKÇULAR KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/643 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Bartın Adliyesi Otopark Girişi-Otopark Nizamiye Binası Önü-Merkez/Bartın

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BARTIN İCRA DAİRESİ
2018/643 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Bartın ili Merkez İlçesi Okulak Mahallesi 198 ada 33 parsel sayılı, 161,25 m2 yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği 'Bahçeli Kargir Ev' olan taşınmaz tapuda borçlu Halil Ceylan üzerine TAM hisse oranı ile kayıtlı olup, söz konusu taşınmaz üzerinde 3 katlı bina mevcuttur. Zemin kat 101 m2 alana oturmakta, üst katta çıkmadan dolayı 109 m2 olup toplam 319 m2 inşaat alanı mevcuttur. Doğramaları ahşaptan yapılmıştır. Halen içinde oturulmaktadır. Binanın içi, dışı sıvalı ve boyalıdır.Yaklaşık 40 yıllık binadır. Taşınmazın imar durumuna göre yüksekliği H=9,50 mt geçmeyen 3 katlı bina yapılabilir ve konut alanı içinde kalmaktadır. Yanındaki tescilli binadan 3 mt çekilerek bina yapma imkanı tanınmaktadır.
Yüzölçümü : 161,25 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 198 ada 33 nolu parsel, Belediyesinden alınan imar durumuna göre yüksekliği H=9,50 mt geçmeyen 3 katlı bina yapılabilir ve konut alanı içinde kalmaktadır. Yanındaki tescilli binadan 3 mt çekilerek bina yapma imkanı tanınmaktadır.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Bartın Kadastro Müdürlüğü'nün 13/03/2007 tarih ve 350/646 sayılı"Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek ve tüzel kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya ayni bir hak tesis edilemez" şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Bartın Adliyesi Otopark Girişi-Otopark Nizamiye Binası Önü-Merkez/Bartın
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/643 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019*Bu döküman 5070 Sayılı Kanun gereğince elektronik imza ile imzalanmıştır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR