BARTIN İCRA DAİRESİ

Bartın/Merkez Gölbucağı Mahallesi'nde dukbleks daire icradan satılacaktır

BARTIN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960116
Şehir : Bartın / Merkez
Semt-Mahalle : GÖLBUCAĞI MAH. / DEMİRCİLER
Oda Sayısı : 3+1
: 174
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 08.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Bartın Adliyesi Otopark Girişi-Otopark Nizamiye Binası Önü-Merkez/Bartın

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BARTIN İCRA DAİRESİ
2018/4 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Bartın ili Merkez İlçesi Gölbucağı Mahallesi 508 ada 82 parsel sayılı, 536,98 m2 yüz ölçümlü, 174/1032 arsa paylı, tapuda ana taşınmaz niteliği 'Beş Katlı Betonarme Apartman ve Arsası' olan ve Yaşar Yemelek adına TAM hisse ile kayıtlı bulunan, zemin + bodrum kat 2 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazın tamamı borçluya aittir. Taşınmazın tapudaki bağımsız bölüm niteliği dubleks konuttur. Bilirkişi raporunda; taşınmazın şehir ticaret merkezine 800m., çevre yoluna 250m.,Valilik ve Belediye binalarına 750 m., mesafede olduğu ve 200m. mesafede ilköğretim okulu, 300m. mesafede yeni adliye sarayı inşaatının mevcut olduğu belirtilmiştir. Taşınmazın ana yapısı betonarme sistemdi inşa edilmiştir. Dış cephe sıvalı ve boyalıdır. Merdivenler mermer kaplıdır. Binada su, pis su, elektrik, doğal gaz, kombili kalorifer tesisatı vardır. Borçluya ait dubleks daire iki katta toplam 174 m2 alanındadır. Zemin katta 2 oda, mutfak, banyo, antre; bodrum katta 2 oda, mutfak, banyo, antre, kiler piyesleri vardır. Zemin kattaki iki pencerede Fransız balkon vardır. Döşemeler ıslak mekanlarda seramik, odalarda laminat parke kaplıdır. Duvarlar odalarda alçı sıva, banyoda seramik kaplıdır. Pencereler ahşap görünümlü pvc doğramalı olup, ısı camlıdır. Kapılar amerikan paneldir. Taşınmazın bodrum katında 51m2 alanlı depo eklentisi vardır. Bilirkişi raporunda sıhhi tesisat eksiklikleri olduğunu belirtilmiştir. Taşınmaz inkişaf alanında kalmaktadır. TAKS = 0,40, KAKS = 1,60 ön bahçe 5,00 m, yan bahçe 3,00 m. olmak kaydıyla blok nizam 4 kat konut inşaatı yapılabilir.
Yüzölçümü : 536,98 m2
Arsa Payı : 174/1032
İmar Durumu : Bartın Belediye Başkanlığının 16/01/2018 tarih ve 361 sayılı imar durumunu gösterir yazısı dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18 ( 30/12/2018 tarih 535 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. Maddesi gereğince 31/03/2019 tarihinine kadar %8 KDV uygulanacağından kdv süresinin tekrardan uzatılması halinde düzeltme ilanın yapılmaksızın ihalenin kesinleşme tarihinde ilgili kanun ve mevzuatça belirlenen oran üzerinden KDV tahsil olunacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 02/04/2013 - Taşınmaz kaydında depo eklentisi mevcuttur. Tapu kaydındaki tüm şerh ve beyanlarla birlikte
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bartın Adliyesi Otopark Girişi-Otopark Nizamiye Binası Önü-Merkez/Bartın
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019 *Bu doküman 5070 Sayılı Kanun gereğince elektronik imza ile imzalanmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR