KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Barbaros mahallesinde icradan satılık 3+1 daire

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888580
Şehir : Kocaeli / Körfez
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/39 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
06.02.2019 15:15
Satış Yeri
:
Güney mah. Adnan Kahveci cad. No:6 Tütünçiftlik Körfez Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÖRFEZ İCRA DAİRESİ

2017/39 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İstanbul Anadolu 18.İcra Müdürlüğü'nün 17/25/10/2018 tarih ve 2016/13722 Esas sayılı talimatı gereği satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu kaydı : Kocaeli ili Körfez İlçesi, Yarımca Şuyulandırma Mah. Köyiçi mevkii, 908 Ada, 18 parsel, Ana Taş. Nitelik: Arsa, Arsa Pay/Payda: 124/1137,1.Kat, 4 Nolu Bağımsız bölüm Mesken
Adres : Barbaros mah. Yalı caddesi Nur apt. No.80 Körfez Kocaeli
İmar Durumu : Körfez Belediyesi İmar ve Şehircilik Müd.nün 30/01/2017 tarih ve 779 sayılı imar durum belgesinde 1/1000 ölçekli Körfez Kent Merkezi Revizyon uygulama imar planında konut alanında kaldığı, blok nizam 3 kat, Taks: 0.40 ve Kaks: 1.20 olduğu bildirilmiştir.
Hali Hazır Durumu ve Özellikleri : Körfez Belediye sınırları içerisinde olup arsa imar parselidir, Belediye hizmetlerinin tümünden faydalanmaktadır, etrafında yoğun konut türü yapılaşma mevcuttur, alım satım kabiliyeti iyidir, ulaşım imkanı iyidir, parsel jeolojik yapıdan inşaata elverişli alandadır. Parsel üzerinde yeni tamamlanmış olan bodrum + zemin kat + 2 normal kat + çatı katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır, bina dıştan sıvalı, boyalı ve çatısı yapılmıştır. Binada 6 adet dubleks mesken 2 adet normal mesken bulunmaktadır. Satışa konu 1.kat 4 nolu daire, binanın güney kısmında bulunmaktadır, meskenin güney ve batı cepheleri açık, kuzey ve doğu cepheleri kapalıdır. Yaklaşık 124 m2 alana sahip mesken 3 oda, bir salon, mutfak, hol, banyo, antre, wc ve 2 adet balkon mekanlarından müteşekkildir, konutun zemini laminant parke döşeme, iç doğramaları ahşap, dış doğramalar Pvc ve ısıcamlı, duvarları saten alçı badanalı, kartonpiyerli daire giriş kapısı çelik kapıdır, ıslak hacimler seramik kaplıdır, konut doğalgazlı kombili ısınma türündedir. Bina inşasında normal standart yapı malzemeleri kullanılmıştır. Bina bu haliyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri 3.sınıf B grubu yapılar sınıfına girmektedir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 06/02/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No:6 Tütünçiftlik Körfez Kocaeli

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/39 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR