BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma'da 2+1 daire icradan satılıktır

BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01030260
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : SUNULLAH MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 2+1
: 79
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BANSES 25.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/70 talimat
Muhammen Bedeli
:
106,388 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü Mezat Salonu Bandırma/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ
2018/70 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri: Balıkesir İl, Bandırma İlçe, SUNULLAH Mahallesi, 2367 Ada, 1 Parsel, Zemin Kat 1 Nolu Nolu Bağımsız Bölümdeki Mesken nitelikli taşınmazın Apartman Giriş kapısı ferforje süslemeli demir doğramadır. Apartman merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Merdiven ve sahanlığı çevre duvarları ile tavanı saten boyalıdır. Binada asansör mevcuttur. Taşınmaz brüt: 79,00 m2 alana sahiptir. Salon, 2 oda, antre,mutfak, 2 banyo, 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Girişi çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel, pencere doğramaları PVC çift camlıdır. Salonda zemin lamine parke ve diğer mahallerde zemin seramik kaplamadır. Duvar ve tavanlar saten boyalıdır. Banyo içi duvarları seramik ve mutfak dolapları lamine kapaklıdır. Taşınmaz doğalgaz kombi kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz bakımlı olup tadilat ihtiyacı yoktur. Ana yapı ve dava konusu mesken III/B sınıf yapı özelliğindeki bir yapı içindedir. Yapıda yıpranma %2 olarak tespit edilmiştir. Şehir merkezine uzak konumda olup, Bandırma Belediyesine yakın konumdadır.Taşınmazın çevresinde, eğitim alanları, parklar gibi kamusal kullanım alanları bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede; elektrik, asfalt, yol, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz gibi alt yapı hizmetleri mevcuttur. 20MVB pafta, 440 ada, 21 parsel No.lu taşınmaz, uygulama imar planında, Konut Alanında, Bitişik nizam, 4 kat, yapı adası içinde bulunmaktadır.
Adresi : Sunullah Mahallesi, 15. Sokak No:78 Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : Arsa 260,62 m² olup daire 79 m²'dir - Arsa Payı : 7/144
Kıymeti : 106.388,00 TL - KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: 600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü Mezat Salonu Bandırma/Balıkesir

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/70 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR