BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma Sunullah Mahallesi'nde 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031185
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : SUNULLAH MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BANSES 27.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/83 talimat
Muhammen Bedeli
:
289,190 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
BANDIRMA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU 600 Evler Mahallesi Sakarya Cad. No:2 Bandırma/Balıkesir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
3. İCRA DAİRESİ
2019/83
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 454 Ada, 5 Parsel, SUNULLAH Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Sunullah Mahallesi Serdar Sokak üzerinde bulunmakta olup IIIB yapı sınıfında, bitişik nizamda, zemin + 3 normal + çatı kat olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina girişi, Serdar Sokak hattına göre ön cepheden, zemin kat seviyesinden camekanlı demir doğrama giriş kapısı ile sağlanmaktadır. Bina dış cephesi, dış cephe boyası ile boyalıdır. Binanın giriş alanı, koridor, sahanlık, merdiven ve ortak alan zemini mermer, duvarları saten boyalı, merdiven korkulukları ise ferforje süslemeli demir doğramadır. Asansör mevcuttur.Binanın 3. katında, bina girişine göre ön cephede, Serdar Sokağa cepheli konumludur. Mimari projesine göre 3. Katta; antre, salon, oda, mutfak, WC, Çatı Katta; hol, 2 oda, banyo, teras hacimleri olmak üzere toplam brüt, ortak alan hariç ~150 m2 kullanım alanına sahiptir. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC ısı camlıdır. Islak hacimlerde zemin ve duvarlar seramik kaplama, kuru hacimlerde ise zemin laminant parke, duvarlar ise boyalıdır. Taşınmazda vitrifiye malzemeleri mevcut olup mutfakta dolaplar laminant mamul, tezgâh ise mermerit mamuldür. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazda %4 oranında (0-3 yaş) yıpranma olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın dubleks dış cepheye bakan duvarlarında su lekesi bulunmaktadır. Taşınmaz orta gelir grubuna hitap eden, 4 katlı mesken fonksiyonlu gelişim gösteren bölgede bulunmakta olup, tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yakın çevresinde Ticaret Meslek Lisesi, Ordu Caddesi, Market, Cami vb. kamusal alanlar bulunmaktadır. Ulaşım iyi durumdadır. Meskenin yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır.
Adresi : Sunullah Mahallesi, Serdar Sokak, Bayburt Apartmanı, No:17/8 Adresindedir. Bandırma / BALIKESİR

Yüzölçümü : 183,90 m2
Arsa Payı : 8/64
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bandırma Belediyesinin imar planında belirtildiği gibi; -pafta, 454 ada, 5 parsel no.lu taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam, 4 Kat, ön bahçe mesafesi 0 m yapılaşma şartlarında
Kıymeti : 289.190,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 13/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BANDIRMA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU 600 Evler Mahallesi Sakarya Cad. No:2 Bandırma/Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/83 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR