BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma/Sunullah Mahallesi'nde 117 m2 daire icradan satılıktır

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927169
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : SUNULLAH MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 10.01.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2902 esas
Muhammen Bedeli
:
191,190 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
600 evler mh. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
2. İCRA DAİRESİ
2017/2902 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 465 Ada, 3 Parsel, SUNULLAH Mahalle, LALELİK Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Apartman giriş kapısı ferforje süslemeli demir doğramadır apartman merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Merdiven sahanlık ve duvarlharı saten boyalıdır. binada asansör mevcut değildir. 1 salon 3 mesken oda mutfak banyo Wc ve 3 balkondun oluşmaktadır brüt 117 m2 alana sahip. giriş kapısı çelik iç kapılar panel penceler Pvc doğrama olup çift camlıdır.Mutfak banyo antre zeminleri seramik oda ve salonlar lamine parkedir. duvarlar ve tavan saten boyladır. doğalgaz yakıtlı kombi ile ısınılmaktadır. III/B sınıfı yapı özelliğinde Tapudaki yönetim planına göre 2013 yılında yapıldığı yıpranma %3 şehir merkezine yakın çevresinde eğitim alanları park ve diş hastanesi mevcuttur. alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır.
Adresi : Sunullah Mh. Bağlar Sk. 2. Kat 6 Nolu Mesken Apartman Girişine Ve Sokak Cephesine Göre Ön Tarafa Konumlu Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : 421 m2
Arsa Payı : 24/120
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Uygulama imar planında Konut yapı alanında ayrik nizam 3-4 kat Taks 0,35 kaks 1,15 ön bahçe mesafesi 5 m yapı adası içinde bulunmaktadır Kıymeti : 191.190,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 600 evler mh. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2902 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR