BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma Paşakonak Mahallesi'nde 145 m2 dubleks mesken icradan satılıktır (çoklu satış)

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00949108
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : PAŞAKONAK MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 20.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3851 esas
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
600 evler mh. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
2. İCRA DAİRESİ
2018/3851 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 2324 Ada, 3 Parsel, PAŞAKONAK Mah, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Apt. merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Merdiven ve sahanlığı çevre duvarları ile tavanı saten boyalıdır. binada asansör mevcuttur.Mesken Dubleks olup giriş kapısı çelik iç kapı doğramaları ahşap kapı oda ve salonda yerler laminant parke duvarlar alçı sıva üzerine saten boya tavanlar asmadır. banyo ve wc de yerler ve duvarlar seramik kaplama duşa kabin lavabo dolap klozet vitrifiye ürünleri mevcuttur. Mutfakta zeminler seramik kaplama ankastre ürünleri mevcut olup tezgahı mermer tezgah üstü seramik kaplamadır. taşınmaz 3. katta salon ve bir oda çatı arasında 2 oda antre mutfak banyo bakon teras hacimlerinden oluşmaktadır ortak alanlardan gelen yapı alanları ile birlikte brüt 145 m2 dir. Taşınmaz doğal gaz kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Mesken III/B yahı özelliğindedir. inşaat ruhsatı alınmış yapı kullanma izin belgesi henüz alınmamıştır. asansör kullanım ruhsatı alınamamıştır. şehir merkezine uzak mesafede olup aktif ticaret bölgesinde değildir. taşınmazın çevresinde eğitim alanları parklar gibi kamusal kullanım alanları bulunmakta. Alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Paşakonak Mh. 1040 Sk No 11/4 Adresinde 4 Nolu Meskendir. Bandırma / BALIKESİR Arsa Payı : 8/48

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı uygulama imar planında konut yapı alanında bitişik nizam 4 kat ön bahçe mesafesi 5 m yapı adası içinde bulunmaktadır.

Kıymeti : 240.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : 600 evler mh. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 2324 Ada, 3 Parsel, PAŞAKONAK Mah, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Apt. merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Merdiven ve sahanlığı çevre duvarları ile tavanı saten boyalıdır. Binada asansör mevcuttur. Mesken giriş kapısı çelik iç kapı doğramaları ahşap kapı oda ve salonları yerler lamine parke duvarlar alçı sıva üzerine saten boya tavanlar asmadır. Banyo ve wc de yerler ve duvarlar seramik kaplama duşa kabin lavabo dolap klozet vitrifiye ürünleri mevcuttur. mutfakta zeminler seramik kaplama ankastre ürünleri mevcut olup tezgahı mermer tezgah üstü seramik kaplamadır. taşınmaz salon 3 oda antre mutfak banyo balkon hacimlerinden oluşmaktadır. ortak alanlar gelen yapı alanları ile birlikte brüt 163m2 net kullanım alanı 150 m2 nin altında. Taşınmaz doğal gaz kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Mesken III/B sınıf yapı özelliğindeki bir yapı içindedir. Yapı kullanma izin belgesi henüz alınamamıştır. asansör kullanım ruhsatı alınamamıştır. şehir merkezine uzak mesafede olup aktif ticaret bölgesinde değildir. taşınmazın çevresinde eğitim alanları parklar gibi kamusal kullanım alanları bulunmakta. Alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Paşakonak Mh. 1040 Sk. No 11/1 Adresinde Zemin Kat 1 Nolu Mesken Bandırma / BALIKESİR

Arsa Payı : 9/48

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı uygulama imar planında konut yapı alanında bitişik nizam 4 kat ön bahçe mesafesi 5m yapı adası içinde bulunmaktadır.

Kıymeti : 270.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 14:55 - 15:00 arası

2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:55 - 15:00 arası

Satış Yeri : 600 evler mh. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3851 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR