BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma/Paşabayır'da 3+1 daire icradan satılıktır

BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01016103
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : PAŞABAYIR MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 25.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/162 Talimat
Muhammen Bedeli
:
376,380 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:10
Satış Yeri
:
600 Evler Mah Sakarya Cd no 2 Bandırma Orman İşletme Şefliği Mezat Salonu - Bandırma/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ
2018/162 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili, Bandırma ilçesi, Paşabayır mah Sofuoğlu mevkiinde 1177 ada 1520 parselde kayıtlı A-1/./..-4 bağımsız bölümde kaim ana taşınmaz niteliği altı bloklu üçer katlı betonarme bina ve arsası olarak kayıtlı taşınmazda kat mülkiyeti kurulmak suretiyle oluşan A1 blokta 1 katta 4 nolu bağımsız bölüm meskendir arsa payı 13/420 dir maliki Zeki Özbek tir, hissesi tamdır, Paşaybayır mah 1177 ada 1520 parselde bulunan taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişir nizam 3 kat konut yapı adası içindedir, taşınmaz 1009 sokak ile Ahmet Özbek Sokak köşesinde yapılmış olan no 4 deki Özbek City isimli sitededir, site bahçe duvarları yapılmış havuzlu ve özel tasarımlı olup, şehrin düzenli gelişen bölgesindedir, taşınmaz çevresinde konutlar marketler ve kafeler okul sağlık merkezi park vb sosyal donatılar mevcuttur, taşınmaz kuş uçusu olarak takriben Bandırma Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün 100 mt güneyinde Bandırma Liman İşletme Müdürlüğünün 650 mt güneyinde İdo Feribot İskelisinin 400 mt Güneyindedir, taşınmaz her türlü alt yapı hizmetinden faydalanmaktadır, taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas tarzda III/B inşaat sınıfı içindedir, sitederik binalarda tüm katlar mesken olup, üç katlıdır site içinde binanın bahçesi beton kilit parke kaplı site davurları mecuttur bina giriş kapısı çelik merdivenleri renkli mermer dış çephesi sıvalı boyalıdır, tahmini yaşı 5-6 dır, taşınmaz 4 nolu bağımsız bölüm olan daire binanın birinci katında 3 oda 1 salon mutfak banyo ebeveyn banyo wc, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır, yaşam mahalleri ve antrelerde duvarlar alçı düzleme ve saten boyalıdır, mutfak dolapları abanoz desenli pvc kapaklı, tezgahı çimstondandır, banyoda duşakabin hilton lavabo duşakabin, klozet mecuttur, banyo duvarları dekorlu fayans kaplıdır, ebeveyn banyosunda duşakabin ve lavabo bulunmaktadır, iç kapılara amerikan tablalıdır, daire giriş kapısı möbleli çeliktir, pencereleri plastik doğramadır, ısıtması doğalgaz kombilidir, dairenin yapı inşaat alanı 130,00M2 dir daire bakımlı ve yüksek kalite malzeme ve işçilik ile yapılmıştır,
Adresi : Paşabayır mah 1009 sokak ile Ahmet Özbek Sk köşesinde yapılan no
4 Özbek City Sitesinde Bandırma Balıkesir
Yüzölçümü : 3.243,88 m2 -
Arsa Payı : 12/420
İmar Durumu : Bandırma Belediyesinin 20/09/2018 tarih 5342 sayılı yazısına isitaneden Paşabayır mah 1177 ada 1520 de bulunan taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planınıda bitişik nizam 3 kat konut yapı adası içindedir.
Kıymeti : 376.380,00 TL -
KDV Oranı : %1 -
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/08/2019 günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : 600 Evler Mah Sakarya Cd no 2 Bandırma Orman İşletme Şefliği Mezat Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/162 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR