BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma Paşabayır Mahallesi'nde 2+1 78 m² daire icradan satılıktır

BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090815
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : PAŞABAYIR MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18 talimat
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü Mezat salonu (600 Evler Mah Sakarya Cad. No:2 Bandırma/Balıkesir)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
1. İCRA DAİRESİ
2018/18 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 1187 Ada, 1673 Parsel, Paşabayır Mahalle, 4. Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm mesken vasıflı taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas tarzda 3/B inşaat sınıfı içerisinde, dış cephesi sıvalı ve boyalı olup bodrum kat üzeri 5 katlı, bina giriş kapısı demir, bina merdivenleri beyaz çimentolu mermer plak kaplı, meskenin giriş kapısı möbleli çelik, mesken 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo+wc, antre, kömürlük ve 2 adet bolkandan oluşmakta, iç tabanlar ıslak mallerde seramik kaplı, yaşam mahallerinde duvarlar plastik badanalı, mutfak, banyo ve wc duvarları fayans kaplı, iç kapılar ahşap doğrama ve yağlı boyalı, mutfa dolabı mevcut olup pencere doğramaları plastik ve ısıcamlıdır. Isıması doğazlı kombi ile sağlanmakta, mesken binanın ön ve arka cephesine bakmakta, balkonlar dahil kullanım alanı yaklaşık 78,00 m2(balkonlar hariç 68,00 m2) , yapının yaşı 25-28 aralığında, Haydaçavuş mesleki ve teknik anadolu lisesine takriben 300 m mesafede, migros mağazası ve özel hastanenin yakınındaki mesken her türlü alt yapı faaliyetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Paşakonak Mah. Hamit Kaplan Cad. Düzçekiç Apt. No:28/4-7 Bandırma/Balıkesir
Yüzölçümü : 436,98 m2
Arsa Payı : 18/188
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, blok nizamlı, 5 katlı konut yapı adası içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü Mezat salonu (600 Evler Mah Sakarya Cad. No:2 Bandırma/Balıkesir)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR