BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma Onyedi Eylül Mahallesi'nde 1+1 70 m2 daire icradan satılıktır

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00946829
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : 17 EYLÜL MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 1+1
: 70
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 15.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2514 esas
Muhammen Bedeli
:
118,458 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
600 Evler mh. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
2. İCRA DAİRESİ
2017/2514 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Balıkesir İli, Bandırma İlçesi, Onyedi Eylül Mah 486 Ada, 45 Parselde 4/107 arsa paylı 2 Nolu Bağımsız Bölüm. Mesken doğalgaz kombi kaloriferli asansörlü B.A. karkas özelliği itibari ile III/B inş. sınıfı ana yapı içinde bulunmakta,salon oda mutfak banyo ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Brüt 70,50 m2 inşaat alanına sahiptir. Arka cepheye bakan konumdadır. Bina giriş kapısı ferforje süslemelei demir doğrama giriş holü merdivenler mermer kaplama ve duvarları saten boyalı merdiven korkulukları krom nikel doğramadır. mesken giriş kapısı çelik iç kapı doğramaları panel ve pencere doğramaları PVC ısı camlıdır. salon ve odalarda zemin laminat parke kaplama duvarlar alçı sıva üzerine saten boyalıdır. ıslak hacimlerde duvarlar ve zemin seramik kaplama banyoda wc duşa kabin dolap ve lavabo mevcuttur. Mutfakta zemin seramik kaplama dolapları laminat kapaklı tezgahı mermerit kaplama ve tezgah üstü seramik kaplamadır.Taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 650 M Bandırma belediyesine 90 m mesafede bulunmaktadır. Alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : 17 Eylül Mh. Hacı Keşfettin Cad. Akaydın Apt. B Giriş No: 33B De Bulunan 1. Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm
İmar Durumu :1/1000 uygulama imar planında Bitişik nizam 5 kat Ticaret Yapı adası içinde kalmaktadır
Kıymeti : 118.458,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibi dosyada mevcut
1. Satış Günü : 03/04/2019 -14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 - 14:30 - 14:35
Satış Yeri : 600 Evler mh. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2514 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR