BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma/Levent Mahallesi'nde 2+1 dubleks daire icradan satılıktır

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00932608
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : LEVENT MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 2+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 21.01.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/34 talimat
Muhammen Bedeli
:
151,443 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
600 evler mh. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
2. İCRA DAİRESİ
2018/34 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 746 Ada, 8 Parsel, LEVENT Mahalle, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Bina girişine göre sol tarafta konumludur. bina giriş kapısı ferforje süslemeli demir doğrama merdiven sahanlıkları ve basamaklar mermer kaplama duvarlar saten boyalıdır. binada asansör mevcuttur. taşınmaz salon 2 oda mutfak banyo wc balkon ve teras bölümlerinden meydana gelmekte olup brüt 125,00 m2 inşaat alanına sahiptir. dubleks mesken giriş kapısı çelik iç kapılar amerikan panel doğrama pencere doğramaları PVC ve çift camlıdır.mutfak banyo antre zeminleri seramik oda ve salon zemini seramik duvarlar ve tavanlar saten boyalıdır. Banyo içi duvarları seramik ve mutfak dolapları lamine kapaklıdır. taşınmaz doğalgaz yakıtlı kombi kalorifer ile ısıtılmaktadr. Mesken III/B Sınıf yapı özelliğindeki bir yapı içindedir. Yapıda yıpranma %5 olarak tespit edilmiştir.Şehir merkezine uzak bölgede konumludur. Taşınmazın çevresinde eğitim alanları parklar gibi kamusal kullanım alanları mevcuttur.Alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Levent Mh. Yel Değirmeni Cad. Levent Rezidans, B Blok No 6B Adresinde 4. Kat 19 Nolu Dubleks Mesken Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : 1.194,11 m2

Arsa Payı : 29/1000

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 uygulama imr planında blok nizam 5 kat ön bahçe mesafesi 5 m konut yapı adası içinde bulunmaktadır. Kıymeti : 151.443,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : 600 evler mh. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR