BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma/İhsaniye'de 3+1 daire icradan satılıktır

BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062589
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 3+1
: 106
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/161 esas
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Bandırma Orman İşletme Şefliği (600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma/BALIKESİR)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ
2019/161 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili, Bandırma ilçesi, İhsaniye Mah 2130 ada 2 parselde bulunan B/BİRİNCİ/...-6 nolu bağımsız bölümde kaim taşınmaz Kayacık Caddesinin 20m güneyinde kalmakta ve Hakan Sitesi B blok no 35 adresinde 1 kat apartman dairesidir, taşınmazın bulunduğu parsel köşe konumludur, taşınmazın binanın orta kısmındaki blokta olup sokağa cephelidir, kuşuçusu olarak yaklaşık Esnaf Sanatkarları Kooperatifi İlköğretim okulunun 100 m güneyinde 100 yıl caddesinin 100 m kuzeyinde ido Bandırma Feribot İskelesinin 2100 m doğusunda şehir merkezine takriben 1800 m mesafededir, taşınmaz her türlü alk yapı hizmetinden faydalanmaktadır, ön cephesindeki yol asfalt olup, şehir merkezine ulaşım özel yada toplu taşım araçları ile sağlanmaktadır, taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas tarzda III/B inşaat sınıfı içindedir, bina dış cephesi sıvalı, dekar kaplı ve boyalı olup tüm katlar meskendir, toplam kat üçtür, bina giriş kapısı ferforje demirdir, bina merdivenleri renkli mermer kaplıdır, asınsör yoktur, binada her katta 2 daire bulunmaktadır, taşınmaz 6 nolu bağımsız bölüm olan daire olup, 3 oda 1 salon mutfak banyo wc antre ve 1 adet balkondan oluşmaktadır, iç tabanlar mutfak ve ıslak mahallerde seramik kaplıdır, yaşam mahallerinde duvarlar alçı düzleme boyalı tabanlar laminant parke kaplıdır, mutfak banyo ve wc duvarları fayans kaplıdır, iç kapıları amerikan tablalı kapıdır, banyoda duşakabin hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır, banyo duvarları dekorlu fayans kaplıdır, mutfak tezgahı mermerit cinsinden alt ve üstünde dolapları bulunmaktadır, bina ve ön cephesine bakan bir adet balkonu olup balkon cam camekan ile kapıtılmıştır, pencere doğramaları plastik ve ısıcamlıdır, doğalgazlı müstakil kombi ile ısıtılmaktadır, bina genel olarak iyi kalite malzeme ve işçilik ile yapılmış olup, bina yaşı takriben 3-4 dür, dairenin brüt kullanım alını 106,00M2 dir.

Adresi : İhsaniye Mah 1525 sk Hakan Sitesi No 35 B Blok D6 Bandırma Balıkesir
Yüzölçümü : 802,00 m2
Arsa Payı : 23/500
İmar Durumu : Balıkesir ili, Bandırma ilçesi, İhsaniye Mah 2130 ada 2 parselde kayıtlı taşınmaz 1/1000
ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 katlıkonut yapı adasındadır.

Kıymeti : 230.000,00 TL -
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri : Bandırma Orman İşletme Şefliği (600 Evler Mah Sakarya Cd no 2 Bandırma Balıkesir)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/161 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR