Yazdır

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma İhsaniye mahallesinde icradan satılık mesken vasıflı taşınmaz

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450991
Şehir : Balıkesir / Bandırma
: 605
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ BAYRAK 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 36941 TL
İlk İhale Tarihi : 29.11.2016 14:00
Dosya Numarası : 2015/5676 Esas
İhale Yeri : 600 evler mah. Adliye yani avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu -
İkinci İhale Tarihi : 28.12.2016 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BANDIRMA

2. İCRA DAİRESİ

2015/5676 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Balıkesir İli, Bandırma İlçesi, İhsaniye Mah. 306 Ada, 3 Parselde kayıtlı,605,13 m² arsa üzerine inşa edilmiş binanın 2.Katında 24/816 arsa paylı 22 no.mesken Satılacak Hisse 1/2. Adresi: ihsaniye Mah. İhsaniye Sok. İ.Hakkı Oğlu Turgut 2 Apt.No:6 adresinde, Pasaj içi C-girişine göre 2.Kat sağ tarafta ön cephede konumludur. Uygulama imar planında, Ticaret Yapı Alanında, Bitişik Nizam 5 (beş) kat yapı adası içinde bulunmaktadır. BURSA KÜLTÜR VARLIKLARI KORUMA BÖLGE KURULUNDAN UYGUN GÖRÜŞ ALINMASI HALİNDE İLGİLİ PARSELE İMAR DURUMU BELGESİ VERİLECEKTİR.

2.Kat, 22 Nolu Mesken inşaat brüt alanı 92,00-m²', 1/2 hisselidir. Apartman No:6 adresinde yer alan taşınmazın; giriş kapısı demir doğramadır. Apartman merdiven basamakları ve sahanlıkları mozaik kaplıdır. Merdiven ve sahanlığı çevre duvarları ile tavanı plastıik boyalıdır. Binada asansör yoktur. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap doğrama, pencere doğramaları PVC ve çift camlıdır. Taşınmaz 1 salon, 2 oda, mutfak, antre, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mutfak, banyo, antre zeminleri seramik, oda ve salon zemini PVC kaplıdır. Duvar ve tavanlar plastik boyalıdır. Banyo içi duvarları seramik ve mutfak dolapları sunta kapaklıdır. Taşınmaz doğalgaz yakıtlı kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Mesken III/A sınıf yapı özellliğindeki bir yapı içindedir. Yapıda yıpranma %30 olarak tespit edilmiştir. Şehir merkezine 500 m.mesafede, Bandırma Haline yakın olup, aktif ticaret bölgesine yakın konumdadır. Taşınmazın çevresinde eğitim alanları, parklar gibi kamusal kullanım alanları bulunmaktadır. Bölgede; Elektrik, asfalt, yol, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz gibi alt yapı hizmetleri mevcuttur.

Adresi : İhsaniye Mah İhsaniye Sok İ.Hakkı Oğul Turgut 2 Apt No:6 Da 22 Nolu Mesken Bandırma / BALIKESİR

Yüzölçümü : 605,13 m2

Arsa Payı : 1/2

İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında bitişik nizam 5 kat ticaret yapı adası içinde kalmaktadır.

Kıymeti : 36.941,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 29/11/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : 600 evler mah. Adliye yani avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/5676 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR