BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma/Hacıyusuf'da 2+1 daire icradan satılıktır

BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909568
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : HACI YUSUF MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 2+1
: 79
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ BAYRAK 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2013 esas
Muhammen Bedeli
:
78,416 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Yanı Avukatlar İş Merk. 600 Evler Mah. 1217 Sok. No:1 BANDIRMA / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
3. İCRA DAİRESİ
2016/2013 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 559 Ada, 25 Parsel, HACIYUSUF Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm 1. Kat 4 No bağımsız bölüm mesken, soba ile ısıtılan, B.A. karkas, özelliği itibarı ile III/A inşaat sınıfı yapı özelliğinde bulunmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. 4 numaralı bağımsız bölüm mesken, 2 oda, salon, banyo, wc, antre, mutfak, balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Yaklaşık Brüt 79,00 m2 civarında yapı alanına sahiptir. Yapıya17.11.1992 tarihinde inşaat ruhsatı alınmış, 12.01.1995 tarihinde yapı kullanma izini alınmıştır. Apartman Giriş kapısı ferforje süslemeli demir doğrama, merdivenler ve sahanlıklar mozaik kaplama, korkulukları demir doğramadır. Merdiven sahanlığı duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Mesken giriş kapısı ve iç kapıları pres ahşap doğrama, pencereleri PVC doğrama, salon ve odalarda zemin marley, duvarlar plastik boyalı, mutfakta zemin seramik kaplama, mutfak dolapları lamine kapaklı, tezgahı mermer, banyo ve wc de zemin ve duvarlar seramik kaplamadır. III/A sınıf yapı özeliğindeki yapı standart bir konuttur. Yapıda yıpranma %25 civarında değerlendirilmiştir. Şehir merkezine ve aktif ticaret bölgesine uzak bulunmaktadır. Mesken olarak Bandırmada tercih edilebilecek bölgede bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede; elektrik, asfalt, yol, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz gibi alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Hacı Yusuf Mahallesi, Eser Sokak, Akasya Apartmanı Kapı No:17 De 1. Kat, 4 Numaralı Bağımsız Bölüm Meskendir. Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : 230,14 m2 Arsa Payı : 20/230
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bandırma Belediyesinin imar planında belirtildiği gibi; 559 ada, 25 parsel numaralı taşınmaz, 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında, Bitişik nizam, 5 kat, konut yapı adası içinde bulunmaktadır.
Kıymeti : 78.416,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Yanı Avukatlar İş Merk. 600 Evler Mah. 1217 Sok. No:1 BANDIRMA / BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2013 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR