BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma Edincik Mahallesi'nde 3+1 120 m2 daire icradan satılıktır

BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941234
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : EDİNCİK MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 talimat
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Yanı Avukatlar İş Merk. 600 Evler Mah.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ
2018/3 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçesi, Edincik mah 108 Ada, 1 Parsel, , 9 Nolu Bağımsız bölümde kaim taşınmaz Çamlık sitesi C Blokta no 4 de 3 normal kattı iç kapı no 9 dadır, taşınmaz her türlü alt yapıdan faydalanmaktadır, bahçe düzenlemesi yapılmış tabanları boten kilit parke kaplıdır, ön cephesindeki yol asfalttır, şehir merkezine takriben 1.500 m mesafededir, edinçik toki konutları civarındadır, şehir merkezine ulaşım toplu taşım araçları ile sağlanmakta olup, taşınmaz bertonerma karkas tarzda III/B inşaat sınıfı içeresindedir, bina dış çephesi sıvalı ve boylı olup son zamanlarda inşaatı bitmiş yeni binadadır, bina dış kapısı demir doğramadır, bina merdivenleri mermer kaplamadır. bağımsız bölüm daire giriş kapısı möbleli çelik olup, 3 oda 1 salon mutfak, banyo wc antre çamaşır odası ve balkonlardan oluşmaktadır, iç tabanlar seramik kaplı, yaşam mahallerinde duvarlar plastik badanalı mutfak, banyo ve wc duvarları dekorlu fayans kaplı iç kapılar ahsap doğrama ve cila boyalıdır, banyoda kuvet ayaklı lavabo ve klozet bulunmakta olup, mutfak dolapları mdf kaplıdır, tezgah mermerdir, pencere doğramaları plastik ve ısı camlıdır, ısınması merkezi kalorifer sistemi ile sağlanmakta olup, taşınmaz binanın yan ve arka cephesine bakta olup deniz manzaralıdır, daire yapı inaşaat alanı 120,00M2 dir, yıpranma oranı ise %10 dur.
Adresi : Edincik mah Çamlık sitesi C bl no 4/9 Bandırma Balıkesir
Yüzölçümü : 14.951,20 m2

Arsa Payı : 16/848
İmar Durumu : Edincik mh 108 ada 1 parselde 1/1000 ölçekli uygulama planında ayrık nizam 10 katlı olarak yapı iznine tabidir ön bahçe mesafesi 5,00 m yan bahçe mesafesi 6,00mt dir
Kıymeti : 80.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/03/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Yanı Avukatlar İş Merk. 600 Evler Mah.
1217 Sok. No:1 BANDIRMA / BALIKESİR
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR