Yazdır

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma 600 Evler Mahallesinde icradan satılık dublex mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493216
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 182775 TL
İkinci İhale Tarihi : 07.03.2017 14:20
İlk İhale Tarihi : 07.02.2017 14:20
Dosya Numarası : 2016/4089 Esas
İhale Yeri : 600 EVLER MH BANDIRMA ADLİYESİ YANI AVUKATLAR İŞ MERKEZİ İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU BANDIRMA - BALIKESİR
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BANDIRMA

2. İCRA DAİRESİ

2016/4089 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Balıkesir İli, Bandırma İlçesi, 1276 Ada No, 501 Parsel No, 600 EVLER MAHALLESİ Mahallesi Kumluk Mevkii, 4. KAT 32 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Taşınmaz Avukatlar iş merkezinde 32 nolu tapu kaydına göre dublex mesken nideliğindedir. 4. normal katta oda salon mutfak , banyo ve 31 nolu dubleks mesken içinden içten merdiven ile çıkılan çatı arasında salon iki yatak odası , banyo ve teras bölümlerinden oluşan dubleks mesken 170 m2 brüt inşaat alanına sahiptir. 31 ve 32 nolumeskenlerin maliki 32 no dubleks meskeninin iç merdivenini iptal ettirmiştir. 31-32 nolu bağımsız bölümler le birlikte avukatlık ofisi olarak faaliyet göstermektedir. Taşınmazın bulunduğu apartman giriş kapısı alimünyum camlı doğramadır. Apartman merdiven basamakları ve sahanlıkları granit mermer kaplıdır. Merdiven ve sahanlığın çevre duvarları ile tavanı plastik boyalıdır. Binada asansör mevcuttur. 32 nolubağımsız bölüm nolu dubleks meskenin giriş kapısı çelik iç kapılar amerikan panel doğrama , pencere doğramaları PVC ve çift camlıdır. Mutfak , banyo antre , zeminlerioda ve salon zemini seramik, duvarlar ve tavanlar saten boyalıdır. Banyo içi duvarları seramik ve mutfak dolapları laminant kapaklıdır. Taşınmaz Doğalgaz kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Terastan Bandırma manzaralıdır. Ana yapı ve dava konusu mesken 3-B sınıfı yapı özellikleri içindedir. Yapı da yıpranma %15 oranındatespit edilmişit. Şehir merkezine uzak olup , adliye binası karşısındadır. Taşınmazın çevresinde eğitim alanları , parklar gibi kamusal kullanım alanları bulunmakktadır . Mesken işyeri olarak tercih edilebilecek bir yerde bulunmaktadır. Taşınmazın bulundğu bölgede elektrik , asfalt , yol , su , telefon, kanalizasyon doğalgaz gibi altyapı hizmetleri mevcuttur.

Adresi : 600 Evler Mh 1217 Sk No 1 32 Nolu Bağımsız Bölüm Bandırma / BALIKESİR

Yüzölçümü : 170 m2 ( brüt)

Arsa Payı : 124/3549

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 5 kat konut yapı adası içindekalmaktadır.

Kıymeti : 182.775,00 TL KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 07/02/2017 günü 14:20 - 14:30 arası

2. Satış Günü : 07/03/2017 günü 14:20 - 14:30 arası

Satış Yeri : 600 EVLER MH BANDIRMA ADLİYESİ YANI AVUKATLAR İŞ MERKEZİ İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU BANDIRMA - BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4089 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR