SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Susurluk'ta 78 m² avlulu kargir ev hissesi icradan satılıktır

SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155675
Şehir : Balıkesir / Susurluk
Semt-Mahalle : BURHANİYE MAH. / SUSURLUK
: 206
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SUSURLUK REİS 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/429 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
37,500 TL
Birinci Satış Günü
:
03.06.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
01.07.2020 10:15
Satış Yeri
:
SUSURLUK ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SUSURLUK İCRA DAİRESİ
2019/429 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışakonu taşınmaz borçluya ait 3/8 hisseli taşınmaz olup Balıkesir İli, Susurluk İlçesi, Burhaniye Mahallesi, Onur Sokak, tapunun 290 Ada 72 Parsel nolu, tapu kayıtlarında avlulu iki katlı kâgir ev olarak gözüken 206,00m² büyüklüğündeki taşınmazın üzerindeki iki katlı yığma yapının Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölümlü Meskenidir. Taşınmaz belediye 1/1000 ölçekli imar planlarında mesken sahasında bulunmakta olup bitişik nizam 3 kat imar planına tabi olup belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışa konu taşınmaz borçlunun tapu kayıtlarında 3/8 hisse payı sahip olduğu görülmektedir. Yapılan incelemeler ve tespitler sonucunda taşınmaz üzerinde iki katlı ve 31.03.1979 yılında ruhsat alınarak yığma olarak yapılmış olan bir yapının olduğu görülmüştür. Taşınmazın üzerindeki yığma yapının Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölümlü Meskeni; 2 oda, salon, mutfak, banyo-tuvalet ve antreden oluşmakta olup normal katı 67,06m² ve bodrum kat eklentisi olan kısmı ise 11,31m² olmak üzere eklentisiyle birlikte toplam olarak 78,37m² büyüklüğündedir. Taşınmazdaki meskenin elektrik ve suyu mevcut, daire giriş kapısı çelik diğer oda kapıları ahşap ve pencereleri PVC olup ısı cam takılı, iç ve dış sıva-boya-badanaları alçı düzlemeleri ve kartonpiyerleri yapılmış, tavanları sıva-boya üzerine yalıtım köpüğü kaplama yapılmış, tabanların ıslak hacimli yerleri ve mutfak kısmı tavana kadar fayans, diğer oda tabanları ise laminent parke kaplama, banyo ve tuvaleti aynı yerde olup duvarları tavana kadar fayans kaplama olup keşif tarihinde kullanılmakta olduğu görülmüştür. Taşınmazın üzerindeki yapının çatısı ahşap çatı ve marsilya kiremit kaplamadır. Meskenin ısınma sistemi doğalgazlı, yapının dış duvarları sıvalı-boyalı ve ısı yalıtım mantolaması yapılmış, yapıda asansör bulunmamaktadır. Ayrıca taşınmazın bodrum katında kömürlük ve depo özelliğinde eklentisi bulunmakta olup bu yer yaklaşık 11,31m² büyüklüğünde, tuğla duvarlı, sıvalı ve tek bölümlüdür. Mesken III-B yapı sınıfındadır. Satışa konu meskenin yukarıdaki özellikleri, bulunmuş olduğu konumu, yapı sınıfı, kalitesi, cinsi, çevre şartları gibi özellikleri ve piyasa araştırmaları sonucunda taşınmazın üzerindeki yığma yapıdaki Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölümlü Meskenin keşif tarihinde kömürlüğüyle birlikte toplam değerinin 100.000,00TL (yüz bin) olaraktespit edilmiştir. Taşınmazdaki Zemin Kat 1 nolu B.B. Meskende borçlunun, kayıtlarında 3/8 hisseye sahip olduğu görülmektedir. Buna göre satışa konu taşınmazda borçlunun hisse payı 100.000,00TL*3/8 = 37.500,00TL olmaktadır.
Adresi : Balıkesir İl, Susurluk İlçe, 290 Ada, 72 Parsel, BURHANİYE Mahalle/Köy, ONUR Mevkii, ZEMİN BB-1 Nolu Bağımsız
Yüzölçümü : 78,37 m2
Arsa Payı : Dosyasıdadır
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 37.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 01/07/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : SUSURLUK ADLİYESİ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5, TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için,fiziken yapılacak olan ihalede, fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu husususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)
7-Tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede ve elektronik ortamda yapılan ilanın İİK 127. Maddesi gereğince tebliğ mahiyetinde sayılamasına,
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/429 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR