SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Susurluk'ta 133 m² 3+1 daire icradan satılıktır

SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130854
Şehir : Balıkesir / Susurluk
Semt-Mahalle : KIŞLA MAH. / SUSURLUK
Oda Sayısı : 3+1
: 133
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KARDEŞ 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/90 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Susurluk Adliyesi Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SUSURLUK İCRA DAİRESİ
2019/90 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Susurluk İlçesi, Kışla Mahallesi, Çakır Ali Sokak,tapunun 153 Ada 27 Parsel nolu, tapu kayıtlarında iki katı tamam iki katı natamam bahçeli kâgir apartman olarak görülen 196,00m² büyüklüğündeki taşınmazın üzerindeki Zemin Kat 1 nolu B.B. Meskenidir.
Yapılan incelemeler sonucunda dava konusu taşınmaz tapu kayıtlarında iki katı tamam iki katı natamam bahçeli kâgir apartman olarak görünmekte olup üzerinde 4 katlı her katında bir mesken olan ve bütün katları mesken olan betonarme bir yapının olduğu görülmüştür. Yapılan araştırmalar sonucunda ise satışakonu taşınmaz üzerindeki yapıdaki bütün katların tamamlanmış ve keşif tarihinde kullanılmakta olduğu görülmüştür. Satışakonu taşınmazdaki meskenin keşif tarihinde kullanılmakta olduğu görülmüştür.Taşınmazın üzerindeki Zemin Kat 1 nolu B.B. Meskeni; 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, kiler ve holden oluşmakta olup toplam 133,00m² büyüklüğündedir. Meskenin oda içi duvarları kısmen alçı düzleme sıvalı ve boyalı kısmen duvar kâğıdı kaplama, tavanları sıvalı-boyalı-badanalı, kartonpiyerleri yapılmış, tabanları oda tabanları beton üzeri laminent parke kaplama, mutfak, banyo, WC ve hol tabanları beton üzeri seramik kaplama, mutfak kısmının sadece tezgâh üstü fayans kaplama diğer kısımları alçı düzleme sıvalı-boyalı, banyo ve tuvaletin tabanı kalebodur duvarları ise tavana kadar fayans kaplama, kapıları dış giriş kapısı çelik kapı, banyo ve tuvalet kapıları PVC diğer oda kapıları ahşap kapı pencereleri PVC olup takılı, camları ısı cam takılı, elektrik ve suyu mevcut, ısınma sistemi ise doğalgazlı olduğu görülmüştür. Taşınmazın üzerindeki yapının dış kısımları ısı yalıtım montalamalı-sıvalı-boyalı, yapıda asansör olmadığı görülmüş olup, taşınmazın üzerindeki bu bina III-B yapı sınıfındır. Taşınmaz belediye imar planı içerisinde olup belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Balıkesir İl, Susurluk İlçe, 153 Ada, 27 Parsel, KIŞLA Mahalle,ÇAKIRALİ sokak, 1 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 133 m2 Arsa Payı : Dosyasındadır İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 160.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : SUSURLUK ADLİYESİ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5, TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için,fiziken yapılacak olan ihalede, fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu husususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır) 7-Tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede ve elektronik ortamda yapılan ilanın İİK 127. Maddesi gereğince tebliğ mahiyetinde sayılamasına,

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/90 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR