KEPSUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Kepsut'ta dubleks daire icradan satılıktır

KEPSUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01018804
Şehir : Balıkesir / Kepsut
Semt-Mahalle : KASAPZADE MAH. / KEPSUT
Oda Sayısı : 1+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİSÖZ 01.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/30 talimat
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
26.09.2019 09:30
Satış Yeri
:
Kepsut İcra Müdürlüğü - Kepsut/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEPSUT
İCRA DAİRESİ
2019/30 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Kepsut İlçe, 51 Ada, 36 Parsel, KASAPZADE Mah, 39 Nolu Bağımsız Bölüm Dublex Mesken, Projesinde net alanı 60,25 m2, bağımsız bölüm alanı (ortak alan hariç) 88,18 m2 bürün alanı (açık alan dahil) 114,14m2 dir.Alt katında salon, mutfak ve tuvalet, üst katında oda, antre, banyo wc ve teras bulunmaktadır. İç cephesi alçı düzleme olup boyalıdır. Kapı ve pencereleri takılıdır. Elektrik ve su tesisatı vardır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde dolapları vardır. Vitrifiye malzemesi mevcuttur. Banyo+Wc ve tuvaletin döşeme ve duvarları ile terasın döşemesi seramik kaplı olup, diğer bölümlerin döşemesi laminant parke kaplıdır. Kaloriferlidir.
Adresi : Balıkesir Kepsut İlçesi Kasapzade Mah. 51 Ada 36 Parsel,
Yüzölçümü : 60,25 m2
Arsa Payı : 8/251
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında
1. Satış Günü : 29/08/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 26/09/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : Kepsut İcra Müdürlüğü

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/30 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR