BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Karesi'de 3+1 115 m² daire icradan satılıktır

BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118509
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : HACI İSMAİL MAH. / KARESİ
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİSÖZ 20.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7135 esas
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Balıkesir Adalet Sarayı 3. İcra Müdürlüğü Kalemi/ Balıkesir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
3. İCRA DAİRESİ
2018/7135 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Karesi İlçe, 7946 Ada, 4 Parsel, HACIİSMAİL Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz Sofular apartmanında 1. Kattaki (4) nolu dairedir. Kuşuçuşu olarak yaklaşık Emin ağa Camiinin 100m. batısında, Karesi Bey türbesinin 170m kuzeyinde, Şamlı Camiinin 170m. kuzeydoğusunda, Dr. Ahmet Toprak Caddesinin 100m. güneyinde yer almaktadır.
Parsel şekli yamuğa benzerdir.Parsel şehrin hafifi tepelik eski yıllarda kurulan bir mahallesindedir. Belediye ve imar sınırları içerisinde olup, şehir merkezine kuş uçuşu olarak yaklaşık 500 m. mesafededir.Bulunduğu bölgede yol, su, elektrik, kanalizasyon, doğalgaz, ulaşım, haberleşme çevre temizliği vb. tüm alt yapı hizmetleri tamdır.Yakın çevresinde 4-5 katlı çeşitli zamanlarda yapılmış konut amaçlı kullanılan binalar mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bina tek blok halinde kargir tarzda 3 katlı yapılmış olup, her katta çift daire mevcuttur.Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Bina çatısı ahşap oturma üzeri kiremit kaplıdır. Kıymet takdiri yapılan daire (mesken)1. kattaki (4) nolu bağımsız bölüm olup takribi kullanım alanı 115,00 m2 dir. Daire üç oda, bir salon, mutfak, banyo, wc, hol ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Dış pencere doğramaları ısıcamlı plastiktir.Daire giriş kapısı möbleli çeliktir.İç kapıları ahşap yağlı boyalı, iç duvarları plastik badanalıdır. Salon ve odalarda tabanlar laminant parke, ıslak hacimlerde karo seramik kaplama, mutfak dolapları ve tezgahı mevcuttur.Banyoda duşakabin, lavabo ve klozet mevcut olup banyo duvarları fayans kaplıdır. Isınma sistemi doğalgaz kombilidir. Bina yaşı yaklaşık 35 -40 dır.
Adresi : Hacıismail Mahallesi, Altan SK. no: 7 Karesi/ Balıkesir
Yüzölçümü : 298,42 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : Balıkesir İli, Karesi İlçesi, Hacıismail Mahallesi, 7946 Ada, Parsel: 4’de, bulunan taşınmaz bitişik nizamlı Ticaret-Konut olarak (6) katlı yapı iznine tabidir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 13/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Balıkesir Adalet Sarayı 3. İcra Müdürlüğü Kalemi/ Balıkesir
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7135 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR