BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Karesi'de 2+1 95 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154327
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : PAŞA ALANI MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/347 talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
BALIKESİR ADALET SARAYI 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ
2019/347 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili, Karesi İlçesi, Paşaalanı Mahallesi, ada no: 9134, Parsel: 15'de, Miktarı:419,28 m2, Ana taşınmaz niteliği: Arsa olan taşınmazda, 12/66 arsa paylı, 1. Katta, (3) nolu bağımsız bölümdür. Bağımsız bölüm niteliği: Meskendir. Maliki:tam hisselidir. Taşınmazda 27/11/2018 tarihinde kat irtifakı tesis edilmiştir. Balıkesir ili, Karesi İlçesi, Paşaalanı Mahallesinde, 171.Sokak üzerindeki bila nolu yeni binada 1. Katta dairedir. Taşınmaz kuşuçuşu olarak yaklaşık Nuran Oğuz Anaokulunun 325m. güney doğusunda kalmaktadır. Çevresinde alt yapı (elektrik, su,yol, doğalgaz, kanalizasyon vb. alt yapısıtamdır. Ön cephesindeki yol asfalt kaplıdır. Şehir merkezine yaklaşık 2500m. mesafededir. Civarında genellikle konut amaçlı kullanılan binalar bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas tarzda bodrum kat üzerinde 3 katlı inşa olarak son zamanlarda inşa edilmiş ve halen binada ikamet yoktur. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina çatısı ahşap oturtma üzeri kiremit kaplıdır. Bina dış kapısı ferforje demir doğramadır. Bina iç merdivenleri mermer kaplıdır. Her katta iki daire bulunmaktadır. Daire binada 1. Kattaki (3) bağımsız bölüm dairedir. İki oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve balkonlardan oluşmaktadır. Daire pencereleri ahşap desenli plastik doğramadır. Dairede yaşam mahallerinde tabanlar beton şap kalı olup kaplama malzemesi yoktur. İç duvarları alçı düzleme ve saten boyalıdır. Tavanları alçı tavan ve spot ışıklıdır. İç kapıları Amerikan tablalıdır. Mutfak dolapları ve çimston malzemeden tezgahı mevcuttur. Banyo duvarları dekorlu fayans kaplı, tabanı seramiktir. Isınma sistemi doğalgazlı olarak düzenlenmiştir. Halen kullanılmamış yeni dairedir. Takribi kullanım alanı: 95,00 m2 dir. Bina yaşı 1 civarındadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Balıkesir ili, Karesi İlçesi, Paşaalanı Mahallesi, ada no: 9134, Parsel: 15de, Miktarı:419,28 m2, Ana taşınmaz niteliği: Arsa olan taşınmazda, 12/66 arsa paylı, 1. Katta, (4) nolu bağımsız bölümdür. Bağımsız bölüm niteliği: Meskendir. Maliki tam hisselidir. Taşınmazda 27/11/2018 tarihinde kat irtifakı tesis edilmiştir. Balıkesir ili, Karesi İlçesi, Paşaalanı Mahallesinde, 171.Sokak üzerindeki bila nolu yeni binada 1. Katta dairedir. Taşınmaz kuşuçuşu olarak yaklaşık Nuran Oğuz Anaokulunun 325m. güney doğusunda kalmaktadır. Çevresinde alt yapı (elektrik, su,yol, doğalgaz, kanalizasyon vb. alt yapısıtamdır. Ön cephesindeki yol asfalt kaplıdır. Şehir merkezine yaklaşık 2500m. mesafededir. Civarında genellikle konut amaçlı kullanılan binalar bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas tarzda bodrum kat üzerinde 3 katlı inşa olarak son zamanlarda inşa edilmiş ve halen binada ikamet yoktur. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina çatısı ahşap oturtma üzeri kiremit kaplıdır. Bina dış kapısı ferforje demir doğramadır. Bina iç merdivenleri mermer kaplıdır. Her katta iki daire bulunmaktadır. Taşınmaz daire binada 1. Kattaki (4) bağımsız bölüm dairedir. İki oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve balkonlardan oluşmaktadır. Daire pencereleri ahşap desenli plastik doğramadır. Dairede yaşam mahallerinde tabanlar beton şap kaplı olup kaplama malzemesi yoktur. İç duvarları alçı düzleme ve saten boyalıdır. Tavanları alçıtavan ve spot ışıklıdır. İç kapıları Amerikan tablalıdır. Mutfak dolapları ve çimston malzemeden tezgahı mevcuttur. Banyo duvarları dekorlu fayans kaplı, tabanı seramiktir. Isınma sistemi doğalgazlı olarak düzenlenmiştir. Halen kullanılmamış yeni dairedir. Takribi kullanım alanı: 95,00 m2 dir. Bina yaşı 1 civarındadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

1-2 NOLU TAŞINMAZIN DA İMAR DURUMU;
İşbu kıymet takdirine konu olan 2 adet taşınmaz aynı parsel üzerindeki binada aynı katta yanyana daireler olup benzer özelliklere sahiptir. Bu nedenle her ikisinin de genel özellikleri ve imar durumu aynı olup aşağıdaki gibidir;Balıkesir ili, Karesi İlçesi, Paşaalanı Mahallesi, ada no: 9134, Parsel: 15de bulunan taşınmaz, Karesi İlçesi 1/1000 Ölçekli revizyon ve ilave uygulama planında kısmen Ayrık Nizam 3 kata (A-3) müsaadeli konut alanında kalmaktadır. Ön ve Yan bahçe mesafeleri: 3.00m. Arka bahçe mesafesi: Kat adedi+1m. dir. TAKS:0,40, KAKS: 1,20 dir.

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de satış ilanı tebligat yerine geçecektir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/347 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR