BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Karesi'de 1+1 60 m² daire icradan satılıktır

BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180639
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : 1.SAKARYA MAH. / SAKARYA
Oda Sayısı : 1+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2496 esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.09.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
12.10.2020 15:00
Satış Yeri
:
BALIKESİR 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ
2019/2496 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Balıkesir İl, Karesi İlçe, 12175 Ada, 12 Parsel, 1.SAKARYA Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Balıkesir İli, Karesi İlçesi, Eski Mahalle: 2. Kayabey Mahallesi, Eski Ada: 3525, Eski Parsel: 35'de, Yeni Mahalle: 1. Sakarya Mahallesi, Yeni Ada: 12175, Yeni Parsel: 12'de,Ana taşınmaz niteliği: Arsa olarak kayıtlı taşınmazda kat irtifakı kurulmak suretiyle ayrılan 5/114 arsa paylı 2. Bodrum katta (1) nolu bağımsız bölümdür. Bağımsız bölüm niteliği: Konut'tur. Maliki: Ahmet Uygur?dur. Hissesi: Tam dır. Taşımaz üzerinde ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş. lehine 500.000,00 TL. bedelli İpotek şerhi mevcuttur.
Balıkesir İli, Karesi İlçesi, 1. Sakarya Mahallesi, Yeni Ada: 12175, Yeni Parsel: 12?de bulunan taşınmaz Karesi Merkez 1/1000 Ölçekli Revizyon İlave Uygulama İmar planında Bitişik nizam dört kat (B-4) konut tanımlı olup, ön bahçe yapı yaklaşma mesafesi: 5.00m. Yan bahçe mesafesi: 3.00m. dir.

Balıkesir İli, Karesi İlçesi, 1. Sakarya Mahallesi, Akdeniz Caddesi üzerinde, no: 25-27 adresinde Net İnşaat tarafından son yıllarda inşa edilmiş binada 2. Bodrum katta dairedir.Taşınmaz kuşuçuşu olarak yaklaşık Kayabey Bağlar Camiinin 280m. kuzeyinde, Mehmet Azman Çavuş Orta Okulunun 197m. kuzeydoğusunda, Shell Benzin İstasyonunun 180m. kuzeyinde yer almaktadır.

Parsel şekli dikdörtgene benzerdir.Arazi yüzeyi eğimli olup binada yol kotu altında 2 kat oluşturulmuştur. Belediye ve imar sınırları içerisinde dir. Bulunduğu bölgede yol, su, elektrik, kanalizasyon, doğalgaz, ulaşım, haberleşme çevre temizliği vb. tüm alt yapı hizmetleri tamdır.Yakın çevresinde 4-5 katlı son zamanlarda yapılmış konut amaçlı kullanılan binalar mevcuttur.
Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas tarzda 2 adet bodrum kat üzerinde 5 katlı yapılmıştır.Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Bina çatısı ahşap oturma üzeri kiremit kaplıdır.Bina merdivenleri mermer kaplıdır.

Kıymet takdiri yapılan daire (mesken) binada 2. Bodrum katta yer almakta olup, arazi eğimi nedeniyle yolun altında kalmakta, arsanın bahçe kotundan ışık almaktadır.2. bodrum kattaki kattaki (1) nolu bağımsız bölüm olup takribi kullanım alanı 60,00 m2 dir. Daire bir salon- mutfak bir yatak odası, bir banyo ve bir balkondan oluşmaktadır.Binanın yan ve arka bahçesine bakan pencereleri bulunmaktadır.Dış pencere doğramaları ısıcamlı plastiktir.Salon ve oda duvarları alçı düzleme üzeri saten boyalıdır. İç kapıları Amerikan tablalıdır. Salon ve odalarda tabanlar laminant parke, banyoda karo seramik kaplama, mutfak dolapları suntalem kaplamalı ve mermerit tezgahı mevcuttur.Banyoda duşakabin, hilton lavabo ve klozet mevcut olup, banyo duvarları dekorlu fayans kaplıdır. Isınma sistemi doğalgazlıdır. Bina yaşı yaklaşık 2-3 dür.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 14/09/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 12/10/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : BALIKESİR 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2496 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR