EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir/Havran'da iki katlı avlulu kerpiç ev icradan satılıktır

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077713
Şehir : Balıkesir / Havran
Semt-Mahalle : EBUBEKİR MAH. / HAVRAN
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/94 talimat
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış) Salonu Edremit/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2017/94 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Havran İlçesi, Ebubekir Mahallesi, Cumhuriyet Cad. Mevkii, 302 Ada, 117 Parsel,Avlulu Kerpiç 2 Ev niteliğindeki taşınmaz. Dosya içinde yer alan 30/04/2018 tarihli bilirkişi raporunda ''Taşınmaz ahşap cumbalı, yığma bağdadi tarzında, oldukça eski bir yapıdır. Cumhuriyet caddesi cepheli, ahşap çatılı, üzerinin bir kısmı kiremit, arka bahçe tarafı eternit örtülüdür. Giriş caddeden, 2 kanatlı ahşap kapı ile sağlanmakta. Girişte 1 hol ve arka bahçe tarafında geniş bir avlu bulunmaktadır. Alt katta: sağda bir oturma odası, odanın kapısı ahşap yağlı boyalı, aynı zamanda giriş oda içinde bir mutfak. Bahçe içinde wc ve banyo düzeni. Yerleri kilim ve muşamba döşelidir. Mutfak: Tezgah üzeri fayans döşeli. Altta yağlı boyalı eski tarzda dolaplar. Duvarları sıvalı ve boyalıdır. Üst kat: Girişi hol, sol tarafında eski ahşap yağlı boyalı merdiven ile çıkılmakta. Üst katta 2 oda 1 salon bulunmaktadır.Meskenin dış pencereleri ahşap eski görünümlü. Dış cephesi sıvalı ve beyaz boyalıdır. Avlu tarafındaki arka cephesi ise tadilat görmüş, eski ahşap pencereli. Ayrıca avlu içinde saya şeklinde, üstü örtülü, etrafı açık, depo görünümlü, kullanım tarzında. Şömineli. Yapının tavanları tamamen ahşaptan. Yapı oldukça eski olup, özel izinlidir. Yapı yaklaşık 80-100 yıllık görünümlü, 148 m2 yüzölçümlü arsa içerisinde, 2 katlı, 54 m2 oturum alanı içerisinde, yaklaşık toplam 90 m2 kullanım alanlıdır. Alt yapısı tamamlanmış. Belediye hizmetlerinden istifade etmekte. Keşif günü taşınmazda oturulduğu tespit edilmiştir.'' denilmektedir.
Adresi : Ebubekir Mah. Cumhuriyet Caddesi No:146 Havran / BALIKESİR
Yüzölçümü : 148 m2
İmar Durumu : Havran Belediye Başkanlığının 04/04/2018 tarih ve 18682845 sayılı yazısında ''Belediye Koruma amaçlı imar planı içinde kalmakta olup, parsel Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünce 102 Envanter nosu ile tescillenmiştir. denilmektedir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi olup, Korunması Gerekli Kültür Varlığıdır şerhi vardır. Balıkesir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünün yazısında Taşınmazın Korunması Gerekli Kültür Varlığıdır olduğu alıcıya tebliğ edildiği takdirde satışında sakınca bulunmamaktadır, ayrıca bu alan 2864 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında kaldığından alanda herhangi inşai ve fiziki müdahale yapılacağı zaman Balıkesir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunda izin alınması gerektiği belirtilmiş olup, taşınmazda herhangi inşai ve fiziki müdahale yapılacağı zaman Balıkesir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunda izin alınması gerekmektedir.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış) Salonu Edremit/Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden (20/11/2019), artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar (09/12/2019) esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden (15/12/2019), ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar (07/01/2020) elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Edremit İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Edremit Şubesi nezdinde bulunan TR43 0001 5001 5800 7305 6652 33 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/94 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.

7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede ve elektronik ortamda yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur.02/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR