BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Balıkesir Gömeç'te dubleks daire mahkemeden satılıktır

BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032268
Şehir : Balıkesir / Gömeç
Semt-Mahalle : YAYA MAH. / GÖMEÇ
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

GÖMEÇ POSTASI 30.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7 satış
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası - Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili, Gömeç İlçesi,Yaya Mahallesi,Çiftlik mevkii,615 ada 1 parsel (eski 0 ada 4392 parsel ) üzerinde yer alan tapuda Dubleks Mesken vasfında 1/29 paylı,Kızko Yapı Kooperatifi olarak bilinen sitede 3 nolu bağımsız bölümdür. Gömeç Belediye Başkanlığı'nın 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında ayrık nizam, 2 kat, taks:0,20/ Kaks: 0;40 hmax:6,50 yapılaşma koşullarıyla konut alanıdır.Denize 402 metre, Keremköy merkezine 2.500 metre ilçe merkezine 3,65 km uzaklıktadır. Taşınmazın yakın çevresinde yazlık konut ve zeytinlik vasıflı taşınmazlar vardır.projesine göre zemin katta mutfak-salon-wc-çıkış hattı, 2 teras hacim ile 47 metrekare+17 metrekare 1. katta; yatak odası, hol, çıkış hattı, banyo, 1 balkon hacim ile yaklaşık 52 metrekare alanlıdır. taşınmazın teras alanı da kapalı hale getirilmiş olup 3+1 kullanımlı, 1 adet balkon+2 adet teras hacim ile 99 metrekare brüt kapalı alan +17 metrekare kapalı teras alan ile toplamda bürt 116 metrekare alanlıdır. taşınmazın zemin kat balkon üzerinde ahşap pergole, dış doğramalar panjur sistem ile kapatılmış, balkon korkuluklar beton dekor direkler şeklinde yapılmıştır. kapalı hale getirilen teras alanda bir adet barbekü bulunmaktadır. dış duvarda dekoratif taş kaplama bulunmaktadır.
Adresi : Yaya Mahallesi/Gömeç / BALIKESİR
Yüzölçümü : 116 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kain olduğu, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR