BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Gömeç'te 80 m² dubleks mesken icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153922
Şehir : Balıkesir / Gömeç
Semt-Mahalle : KARAAĞAÇ MAH. / KARAAĞAÇ
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÖMEÇ POSTASI 24.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/1927 esas
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
22.05.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2013/1927 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda; Balıkesir ili, Gömeç ilçesi, Karaağaç mahallesi, Gemiyatağı mevkii, 423 ada, 12 parsel, 548,08 m2 yüzölçümlü 2 adet bahçeli kargir dubleks ev nitelikli ana taşınmazda 6/12 arsa paylı, zemin+1 kat, dubleks mesken nitelikli 2 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.
Taşınmazın E 87 Otoyoluna uzaklığının 150 metre, denize uzaklığının 400 metre, Karaağaç mahallesi Artur yol kavşağına uzaklığının 1.750 metre olduğu, 423 ada 12 parsel üzerinde ikili bitişik kargir dubleks yapı bulunduğu, bina girişine dönük durumda iken sol taraf binanın 1 nolu, sağ taraf binanın 2 nolu b.b. bina olduğu, yaklaşık 15 yıllık bina durumunda ve zeminde yaklaşık 40 m2 ve üst katta 40 m2 olmak üzere toplamda 80 m2 kullanım alanlı ve fiile olarak kullanılan yapı olduğu, binanın zemin katında salon+açık mutfak, wc ve yukarıda kata çıkış mermer basamaklı merdiven olduğu, binanın üst katında 3 adet zemini seramik kaplama olan yatak odası ve banyo olduğu, banyo zemin ve duvarlarının tavana kadar seramik kaplamalı olduğu ve içerisinde klozet, Hilton lavabo ve köşe yuvarlak duşakabin olduğu, bina iç kapılarının vernikli camlı ahşap kapı olarak yapılı olduğu, dış cephe pencere ve kapılarının beyaz renk pvc pen yapılı olduğu, pencerelerinin ferforje demir korkuluklu olduğu, bina çatı terası olduğu, teras üzerinin ahşap lambri perguleli olduğu ve teras zemininin seramik kaplamalı olduğu, yine terasta mermer tezgah ve lavabo olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
İmar Durumu : Konut lejantlı olduğu, ayrık nizam olduğu, 2 katlı olduğu, Taks:0,15 Kaks:0,30 inşaat yoğunluğu olduğu, yoldan 5,00 metre, komşu parsellerden ise 3,00 metre çekme mesafesi olduğu, yapının Hmax(yükseklik):6,50 metre olduğu belediye imar durum yazısında belirtilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 27/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 22/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/1927 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR