BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Gömeç'te 2+1 70 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111481
Şehir : Balıkesir / Gömeç
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA MAH. / GÖMEÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÖMEÇ POSTASI 07.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/436 talimat
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/436 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapuda: Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Kemalpaşa Mah., Ovalıdere Mevkii, 307 Ada, 4 Parsel, 891,91 m2 yüzölçümlü, 14 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz olarak kayıtlıdır.Kıymet Taktiri Raporuna Göre ; Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Kemalpaşa Mah., Ovalıdere Mevkii, 307 Ada, 4 Parsel, 891,91 m2 yüzölçümlü arsa içerisinde kat irtifakı kurulmuş, 9/125 arsa pay payda oranlı, ikinci kat 14 nolu mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu parsel içerisinde eski tarihli bahçeli müstakil evler ile 3-4 katlı yeni yapım, müstakil apartman tipi yapılaşmalar bulunmaktadır. Bölge gelişmekte olan bir bölge olup boş arsa vasıflı taşınmaz bulmak mümkündür. Taşınmazın bulunduğu bölgede yaz-kış oturumun yoğun olduğu, alt-orta sınıf gelire sahip vatandaşların daha çok ikame ettikleri Gömeç İlçesinin ilçe merkezinin gelişim bölgesidir.Bölgede taşınmaza yakın yapımı devam eden Gömeç İlçe Hastanesi inşaatı bulunmaktadır.Taşınmaz Gömeç şehirler arası otobüs biniş duraklarına 230 metre mesafededir.Taşınmaz kullanım olarak 70 m2 net kullanım alanlıdır. Taşınmaz ikinci katta antre ,salon, mutfak, 2 oda, 1 tuvalet banyo,1 ebeveyn banyo wc ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır.Bağımsız bölüm girişi çelik kapı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın zeminleri hol, mutfak, banyo ve ıslak hacimlerde seramik kaplama , oda bölümlerinde laminant parke kaplamadır.Taşınmazın duvarları saten alçı üzeri boyalıdır.Taşınmazın tavanlarında gizli ışıklıklı alçıpan asma tavan uygulaması yapılmıştır.Taşınmazın pencere ve balkonları alüminyum kasa doğramadan imal edilmiş ,balkonlarında boyalı demir doğrama korkuluklar bulunmaktadır.Taşınmazın hali hazırda inşai kalitesi iyi vaziyette oturulabilir durumdadır.
İmar Durumu : 3 kat konut lejantında kalmaktadır
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda: Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Kemalpaşa Mah., Ovalıdere Mevkii, 307 Ada, 4 Parsel, 891,91 m2 yüzölçümlü, 15 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz olarak kayıtlıdır.
Kıymet Taktiri Raporuna Göre ; Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Kemalpaşa Mah., Ovalıdere Mevkii, 307 Ada, 4 Parsel, 891,91 m2 yüzölçümlü arsa içerisinde kat irtifakı kurulmuş, 9/125 arsa pay payda oranlı, ikinci kat 15 nolu mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu parsel içerisinde eski tarihli bahçeli müstakil evler ile 3-4 katlı yeni yapım, müstakil apartman tipi yapılaşmalar bulunmaktadır. Bölge gelişmekte olan bir bölge olup boş arsa vasıflı taşınmaz bulmak mümkündür. Taşınmazın bulunduğu bölgede yaz-kış oturumun yoğun olduğu, alt-orta sınıf gelire sahip vatandaşların daha çok ikame ettikleri Gömeç İlçesinin ilçe merkezinin gelişim bölgesidir.Bölgede taşınmaza yakın yapımı devam eden Gömeç İlçe Hastanesi inşaatı bulunmaktadır.Taşınmaz Gömeç şehirler arası otobüs biniş duraklarına 230 metre mesafededir.Taşınmaz kullanım olarak 70 m2 net kullanım alanlıdır. Taşınmaz ikinci katta antre, salon, mutfak, 2 oda, 1 tuvalet banyo,1 ebeveyn banyo wc ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır.Bağımsız bölüm girişi çelik kapı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın zeminleri hol, mutfak, banyo ve ıslak hacimlerde seramik kaplama , oda bölümlerinde laminant parke kaplamadır.Taşınmazın duvarları saten alçı üzeri boyalıdır.Taşınmazın tavanlarında gizli ışıklıklı alçıpan asma tavan uygulaması yapılmıştır.Taşınmazın pencere ve balkonları alüminyum kasa doğramadan imal edilmiş ,balkonlarında boyalı demir doğrama korkuluklar bulunmaktadır.Taşınmazın hali hazırda inşai kalitesi iyi vaziyette oturulabilir durumdadır.
İmar Durumu : 3 kat konut lejantında kalmaktadır
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) - Arşiv Birimi Yanı, Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz tapuda: Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Kemalpaşa Mah., Ovalıdere Mevkii, 307 Ada, 4 Parsel, 891,91 m2 yüzölçümlü, 16 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz olarak kayıtlıdır.
Kıymet Taktiri Raporuna Göre ; Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Kemalpaşa Mah., Ovalıdere Mevkii, 307 Ada, 4 Parsel, 891,91 m2 yüzölçümlü arsa içerisinde kat irtifakı kurulmuş, 9/125 arsa pay payda oranlı, ikinci kat 16 nolu mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu parsel içerisinde eski tarihli bahçeli müstakil evler ile 3-4 katlı yeni yapım, müstakil apartman tipi yapılaşmalar bulunmaktadır. Bölge gelişmekte olan bir bölge olup boş arsa vasıflı taşınmaz bulmak mümkündür. Taşınmazın bulunduğu bölgede yaz-kış oturumun yoğun olduğu, alt-orta sınıf gelire sahip vatandaşların daha çok ikame ettikleri Gömeç İlçesinin ilçe merkezinin gelişim bölgesidir.Bölgede taşınmaza yakın yapımı devam eden Gömeç İlçe Hastanesi inşaatı bulunmaktadır.Taşınmaz Gömeç şehirler arası otobüs biniş duraklarına 230 metre mesafededir.Taşınmaz kullanım olarak 55 m2 net kullanım alanlıdır. Taşınmaz ikinci katta antre,salon, mutfak, 1 oda, 1 tuvalet banyo ve 1 balkon mahallerinden oluşmaktadır.Bağımsız bölüm girişi çelik kapı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın zeminleri hol, mutfak, banyo ve ıslak hacimlerde seramik kaplama , oda bölümlerinde laminant parke kaplamadır.Taşınmazın duvarları saten alçı üzeri boyalıdır.Taşınmazın tavanlarında gizli ışıklıklı alçıpan asma tavan uygulaması yapılmıştır.Taşınmazın pencere ve balkonları alüminyum kasa doğramadan imal edilmiş ,balkonlarında boyalı demir doğrama korkuluklar bulunmaktadır.Taşınmazın hali hazırda inşai kalitesi iyi vaziyette oturulabilir durumdadır.
İmar Durumu : 3 kat konut lejantında kalmaktadır
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/436 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR