BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Gömeç'te 156 m² dubleks mesken ve arsası icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111462
Şehir : Balıkesir / Gömeç
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA MAH. / GÖMEÇ
Oda Sayısı : 5+1
: 156
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 06.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/246 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
09.03.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/246 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda; Balıkesir ili, Gömeç ilçesi, Kemalpaşa mahallesi, Karatepe mevkii, 207 ada 1 parselde 5.106,32 m2 yüzölçümlü "arsa ve 1 adet betonarme dubleks mesken" nitelikli ana taşınmazda 5/114 arsa paylı, B tipi blok, bodrum+zemin+1.kat, dubleks mesken nitelikli 14 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.
Taşınmaz Bölgede İntalant Tatil Sitesi olarak bilinen bölge içerisinde konumlanmaktadır. Taşınmaz parseli çevresinde tarımsal amaçlı kullanılan tarlalar, boş parselasyon yapılmış arsalar, 2-3 katlı site içerisinde villa türü yapılaşmalar bulunan siteler, müstakil 2-3 katlı villalar Gömeç sahili bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel denize yakın 520 metre mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın olduğu bölge yaz turizminin yoğun olarak yaşandığı Gömeç İntalant bölgesi olup yaz aylarında oturum fazla, kış aylarında ise oturum nadirdir. Taşınmaza toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı kısıtlı ancak özel araçlarla ulaşım imkanı bulunmaktadır. Parsele İntalant Site girişinden girilerek varılmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu parsele İntalant sitesi güvenlikli kapıdan girilmekte ve sitenin çevresi tel çit ile çevrilmiş vaziyettedir. Parsel İntalant Sitesinde ayrı olarak bu siteye komşu olarak yapılaşmıştır. Parsel içerisinde bloklu yapılar bulunmakta olup satışa konu taşınmaz site içerisinde orta sırada konumlu doğu sınırından sonra 2.bloktur. B Tipi 14 Nolu Blok olarak tapu kaydı bulunan taşınmaz 46 m2 bodrum kat kapalı kullanım alanı, 55 m2 zemin kat kullanım alanı ve 55 m2 1.kat kullanım alanı olmak üzere toplam 156,00 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın bodrum katında 3 adet oda bulunmakta, zemin katında giriş, antre, wc, salon, açık mutfak, balkon bulunmaktadır. Taşınmazın 1. Normal katında 2 yatak odası, 1 banyo-wc ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmazın keşif günü yapılan incelemesinde dış cephesi dış cephe boyalı, mahal içi ıslak hacimler hariç laminant parke kaplama, ıslak hacimler seramik kaplamadır. Taşınmazın duvarları saten alçı üzeri boyalı, ıslak hacimlerde seramik kaplama, tavanlarda kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Taşınmazın pencere imalatları ahşap görünümlü çift çam pvc, giriş kapısı çelik, diğer kapıları panel ahşap kapıdır. Taşınmazın mutfak dolap ve tuvalet dolap, duşakabin imalatları tamamlanmamıştır. Taşınmazın merdiven kaplamaları seramik taş kaplama korkuluk bulunmamaktadır. Taşınmazın balkon mahallerinde ahşap pergola bulunmakta ancak pergola de deformasyonlar mevcuttur. Taşınmaz zemin ve duvarlarında deformasyonlar mevcuttur. Taşınmazın keşif günü yapılan incelemede her ne kadar yeni yapım bina olsa da kapısı açık atıl vaziyette bulunmaktadır. Keşif günü yapılan incelemede taşınmazın bahçesi ot ve çimen bitki örtüsü ile kaplıdır.
Adresi : Kemalpaşa Mahallesi, Karatepe Mevkii 207 Ada 1 Parsel B-14 Nolu Gömeç / BALIKESİR
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde Konut kullanım alanı lejantında konut amaçlı yapılar yapılabilmektedir. Konut amaçlı yapılarda; TAKS:0,20, KAKS:0,40, 2 kat Hmaks: 6,50 m yapılaşma koşuluna sahiptir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 09/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/246 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR