BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Gömeç'de 3+1 daire icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048133
Şehir : Balıkesir / Gömeç
Semt-Mahalle : YAYA MAH. / GÖMEÇ
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

GÖMEÇ POSTASI 10.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/339 talimat
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/339 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda; Balıkesir ili, Gömeç ilçesi, Yaya mahallesi, Kuzulu mevkii, 681 ada 2 parselde 2.515,77 m2 yüzölçümlü 5'er katlı 4 adet betonarme apartman ve arsası nitelikli ana taşınmazda 1/32 arsa paylı, 1.blok, B Giriş, 3.kat, mesken nitelikli 8 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.
Taşınmazın bulunduğu parsel İdakent Sitesi olarak kurulmuş 2 blok ve 4 ayrı girişi bulunan kendine özel bahçesi, yeşil alanı ve yürüyüş yolları bulunan parseldir. Satışa konu taşınmaz parsel içerisindeki 1.Blok B Giriş 8 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Taşınmazın çevresinde 3-4 katlı yeni yapım yahut 5-10 yıllık benzer apartman türü taşınmazlar bulunmaktadır. Taşınmaz parseli çevresi eski yerleşim bölgelerinden olup, gelişimini tamamlamış ve çevresinde boş arsa bulmak güçtür. Taşınmazın bulunduğu bölgede yaz-kış oturum yoğun orta sınıf gelire sahip vatandaşların oturduğu bölgedir. Taşınmaza toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı tamdır. Taşınmaz yakın çevresinde Yaya Mahallesi Camii, Gömeç Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi, Ahmet Tulun Himam İlkokulu, İlk Kurşun Anaokulu bulunmaktadır. Taşınmaz Çanakkale-İzmir Karayoluna 100 metre yürüme mesafesinde, Gömeç ilçe merkezi konumludur.
Mesken kullanım olarak 80,00 m2 net kapalı kullanım alanlıdır. 1 mutfak, 3 oda, 1 salon, 1 tuvalet banyo ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Binanın girişi otomatlı demir doğrama kapıdır. Bağımsız bölüm meskenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapısı Amerikan panel kapıdır. Binanın yürüyüş yolları ve merdiven basamakları mermer kaplamadır. Merdivenlerinde aliminyum korkuluk bulunmaktadır. Asansör kabin ve ray montajı yapılmamış, çalışmamaktadır. Bina dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyalı imalattır.
Adresi : Yaya Mahallesi Akalp Sokak İdakent Sitesi B1 Blok Apt. No:6/2 İç Kapı No:8 Gömeç / BALIKESİR
İmar Durumu : 4 katlı konut alanında olduğu, ayrık nizam olduğu (yoldan 5 m, komşu parsellerden 3 m çekileceği), TAKS:0,40 KAKS:1,60, maksimum yüksekliği 12,50 m olduğu, çatı kapı yapılamayacağı belediye tarafından bildirilmiştir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/339 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR