BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Balıkesir Gömeç'de 134 m² dubleks daire mahkemeden satılıktır

BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130862
Şehir : Balıkesir / Gömeç
Semt-Mahalle : KEREMKÖY MAH. / DURSUNLU
Oda Sayısı : 4+1
: 134
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÖMEÇ POSTASI 18.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
24.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/11 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili Gömeç İlçesi Keremköy Mahallesi Gümüşlü mevkiinde kain, 172 ada 1 parselde kayıtlı , kat mülkiyeti kurulmuş, 52 adet bahçeli kargir dubleks mesken ev niteliğinde ve 24.795,24 metrekare yözölçümünde, Doğalkent Sitesi olarak bilinen site içerisinde zemin+1 kat 11 nolu bağımsız bölüm 2/104 arsa paylı dubleks meknedir. Taşınmaz Ayvalık Eski Liman, Ayvalık Sörf Klübü, Gümüşlü sahili,keremköy merkezine yakın konumdadır. Taşınmazın Ayrık imar nizamında 2 katlı konut adasında bulunduğu, TAKS: 0.15, KAKS 0.30 inşaat yoğunluğu, Hmax:6.50 olduğu belirtilmiştir. Dubleks konutun zemin katı 56 letrekare olup, salon, mutfak ve WC vardır. 1. katı 56 metrekare olup, 3 oda, banyo-wc bulunmakta, taşınmazın teras altı bodrum katında banyo ve 1 oda yaklaşık 24 metrekare, yer döşemeleri seramik, iç kapılar, pencereler ve korkuluklar ve panjurları ahşap doğramadır. ön terasında ahşep pergole, çatısı kiremitli olup merdivenler mermerdir. salonunda şömeni, mutfak dolabı rezopal tezgah, suntalam kapaklı dolaplar, terasında barbekü mevcuttur. Taşınmazın kapalı kullanım alanı 134 metrekaredir. Site içinde iki adet süs havuzu ve yüzme havuzu olup, sitenin çevre düzeninin yapılı olması, deniz görür konumda olması ayrıca sosyal tesislerinin olması değerini olumlu yönde etkilemektedir. Taşınmaz bölgenin ana arterlerinden olan Çanakkale-İzmir Karayolunun sahil bölümünde bulunmaktadır.
Adresi : KeremköyGömeç / BALIKESİR
Yüzölçümü : 134 m2
Arsa Payı : 2/104
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 24/04/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR