EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Edremit'te avlulu kerpiç ev icradan satılıktır

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132220
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : TUZCUMURAT MAH. / EDREMİT
: 90
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13804 esas
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 15:00
Satış Yeri
:
Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış) Salonu Edremit/Balıkesir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ

2018/13804 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Tuzcumurat Mahallesi, 144 Ada, 6 Parselde kayıtlı avlulu kerpiç ev niteliğindeki taşınmazın tam hissesi. Dosya içindeki 05/02/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre: Taşınmaz Tuzcumurat Mahallesi, Turhan bey Sokak. No:25 de. Taşınmaz bodrum+ normal kattan oluşmaktadır. Tapu kayıtlarında arsa alanı 128.53m2. olmasına rağmen 124.-m2. olduğu. Yapı tamamen kerpiçten inşaa edilmiştir. Konum olarak Turhan Bey Sokak üzerinde Cumhuriyet meydanına 350.-mt. Çay içi Caddesine 30.-mt. Dedeler Cami yakınında. Ulaşımı kolay, Şehir merkezine yakın. Civarında yapılaşmaların olduğu. Orta hallilerin oturduğu bir muhittir. Taşınmaz köşe konumunda dır. Yapının giriş kapısı ahşap doğramalı. Dış pencereleri pvc camlı. Yapı 90.- M2. Kullanım alanlıdır. Yaklaşık 70-80 yıllık bir yapıdır.6 No.lu parselin yola terki bulunmaktadır. Alt yapısı tamamlanmış, Belediye hizmetlerinden istifade etmektedir. Ana yapı üzerinde Ahşap çatı kurulmuş. Yapının genel olarak eksikleri bulunmakta. Kerpiçten imal olduğu için, yapı içinde, dışında döküntülerin olduğu görülmekte. Oldukça bakımsız hal görüntüsüyle ve eksikleri bulunduğu. Keşif günü yapının boş olduğu beyan edilmiştir.
Yüzölçümü : 124 m2

Hissesi : Tam
İmar Durumu : Balıkesir İli, Edremit Belediye Başkanlığı Etüt Proje Müdürlüğünün 31.12.2018 Tarih ve E.39945 Sayılı yazılarında; İlçemiz Tuzcumurat Mahallesi 6 ve 26 parseller 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam, 3 Kat, Konut Alanında kalmakta olup, 6 parselin yola terki bulunmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış) Salonu Edremit/Balıkesir
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden , artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Edremit İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Edremit Şubesi nezdinde bulunan TR43 0001 5001 5800 7305 6652 33 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13804 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.

7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede ve elektronik ortamda yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR