BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Balıkesir Burhaniye'de dubleks mesken mahkemeden satılıktır

BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198927
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : ÇORUK MAH. / ÇORUK
Oda Sayısı : 3+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ DEMOKRAT 27.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2020/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Çoruk Mahallesi, Çiftlik Mevkii, 343 Ada, 3 Parsel' de kayıtlı, Or-Jan Tatil Sitesi olarak bilinen sitesi 74 ada Zemin-1 kat,7 nolubağımsız bölüm olup, 46 kapı numaralı dubleks mesken niteliğinde taşınmazdır.1/1000 ölçekli uygulama imar planında blok nizam, 2 kat, Taks: 0.15, Kaks: 0.30 yapılaşma koşulları ile konut alanı lejantında kalmaktadır. Meskenin 8 adet bitişik nizamda yapılı bina içerisinde köşe bina yanı konumda olduğu, bina giriş sol tarafında duş yapılı olduğu, terasında PVC, alt kaplamalı ve üstü shinle kaplı pergulesi olduğu, giriş kapısının Çelik kapı olduğu, bahçesinin bakımlı durumda olduğu, zemin katta salon, açık mutfak, WC ve üst katta 3 adet yatak odası olduğu, kullanım alanının 70 metre kare fiili kullanım alanı ve mahal durumda oldğu, yaklaşık 20 yıllık yapı olduğu, taşınmazın bölgede tercih edilen deniz sahilindeki Orjan sitesi içinde bulunduğu, site içinde sosyal tesislerin olduğu yine Belediye ve Telekomünikasyon hizmetlerinden faydalanığı tespit edilmiştir.
Adresi : Orjan Tatil Sitesi Olarak Bilinen Site 74 ada 7 nolu taşınmaz/ Burhaniye /
BALIKESİR
Yüzölçümü : 70 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/08/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 02/10/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kain olduğu, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR