BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Burhaniye'de dubleks ev ve arsası icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038213
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : PELİTKÖY MAH. / ÇORUK
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/273 talimat
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
16.10.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Belediye Başkanlığı Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2018/273 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda; Balıkesir ili, Burhaniye ilçesi, Pelitköy mahallesi, İkioluklu mevkii, 534 ada 1 parselde 22 adet betonarme dubleks ev ve arsası nitelikli ana taşınmazda 20/440 arsa paylı, D Blok, Zemin-1 kat, mesken nitelikli 2 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.
Taşınmaz Seçkinkent Sitesi içerisinde D blok (2) nolu bağımsız bölümlü yerdir. Zemin+1 kat+çatı terastan meydana gelmektedir.
Konutun zemin katı salon, açık mutfak, wc den oluşmaktadır. 1.katta ise 2 oda, banyo-wc ve 2 balkon mevcut olup, çatıda ise teras ve merdiven odasından meydana gelmektedir. Zemin katta bulunan ahşap pergole üzeri kiremit kaplı sürme renkli camekan ve pvc ile kapatılmış yeni yaşam alanı oluşturulmuştur. Ayrıca konutun pencereleri pvc den yapılma olup, zemin kat pencereleri demir korkulukludur. Konutun yer döşemeleri renkli seramik, mutfak tezgahı mermer, alt ve üst dolaplar suntalemden imal edilmiş, kapı ve pencere doğramaları ahşaptır. Taşınmazın elektrik ve suyu mevcut olup binanın dış cephesi iklimsel hava olaylarından dolayı zarar görmüş ve bakım gerektirir durumdadır. Konutun kullanım sahası takriben 90,00 m2 dir.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam iki katlı, Taks:0.20, Kaks:0.40, Ön Bahçe Mesafesi:5,00 metre, Yan Bahçe Mesafesi:3,00 metre yapılaşma koşuluyla konut alanı lejantında kalmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 16/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/273 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR