BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Balıkesir Burhaniye'de avlulu kerpiç ev mahkemeden satılıktır

BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01147800
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : ŞAHİNLER MAH. / ÇORUK
: 250
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ DEMOKRAT 11.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2019/21 satış
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/21 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Balıkesir ili Burhaniye ilçesi Şahinler Mahallesi Köyiçi mevkiinde kain 131 ada 1 parselde kayıtlı, tapuda avlulu kerpiç ev niteliğinde taşınmazdır. İl İdare Kurulu'nun 06/07/1983 tarih ve 1983/2910 sayılı kararı ile tespit edilen Köy Yerleşik Alanı sınırları içerisinde kalmakta olup, TAKS: 0.40, E:0,.50, 2 kat yapılaşma koşullarına tabidir. Taşınmaz bölgesel ve çevresel konumu, çevresel özelliği olarak alt yapı hizmetlerinden( kaplanmış yol, atık su, kanalizasyon, Telekomünikasyon hizmetleri) faydalanmaktadır, Şahinler köyü içindedir, taşınmaz üzerinde hane no ile yer alan taşınmazın üzerinde 61,52 metrekare, maddi değeri olmayan, kullanılmaz durumda, yapı vasfı kalmamış , harabe durumunda yapı bulunmakta olup, zeminin ayrıca temizlenmesi gideri olacağı, taşınmaz her ne kadar avlulu kerpiç ev vasfında ise de satışın arsa değeri olarak yapılacağı ve satıştaki KDV' si %18 olarak uygulanacaktır.
Adresi : Şahinler Mahallesi Burhaniye / BALIKESİR
Yüzölçümü : 250,72 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 17/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 22/05/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kain olduğu, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR