BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Balıkesir/Burhaniye'de avlulu kargir ev mahkemeden satılıktır (Çoklu satış)

BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997294
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : ŞAHİNLER MAH. / ÇORUK
: 160
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

ZEYTİN EFE 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/27 Satış
Muhammen Bedeli
:
35,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/27 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Şahinler Mahallesi, Köy içi mevkii, 149 Ada, 98 Parsel' de kayıtlıdır. tapuda avlulu kargir ev niteliğinde olup, üzerinde tek katlı yaklaşık 55-60 yıllık, 20 m2 kapalı alanlı kargir ev bulunduğu, yine parsel üzerinde yapı dışında kalan kısımların bahçe niteliğinde olduğu, taşınmazın yüzölçümünün küçüklüğü nedeni ile birden fazla bağımsız bölüm haline getirilemeyeceği bilirkişi raporu ile belirlenmiştir. Köy yerleşik alan sınarları için kalmakta olup; Taks:0.40, Kaks:0,50, 2 kat, hmax:6.50m yapılaşma koşullarına tabidir. Parselde konut, tarımsal ve hayvancılık amaçlı yapılar ile bunlarım lüzumlu müştemilatları yapılabilir.
Adresi : Burhaniye / BALIKESİR
Yüzölçümü : 160,42 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 35.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 26/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Şahinler Mahallesi, Mihraç Alı mevkii, 116 Ada, 6 Parsel' de kayıtlıdır. Tapuda tarla vasfında, killi-tınlı toprak yapısında, hafif düzeyde meyilli, su temin edildiğinde sulanabilir özellikte, yazlık sebze ve yem bitkisi üretmeye elverişli tarım arazisi olup, kadastro yoluna cephesi yoktur, yerleşme yerine yakındır.
Adresi : Şahinler KöyüBurhaniye / BALIKESİR
Yüzölçümü : 3.553,22 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 26/07/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğ yapılamayan hissedarlara tebliğ yerine kain olduğu, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR