BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Burhaniye'de 228 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01123029
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : KOCACAMİ MAH. / BURHANİYE
Oda Sayısı : 6+1
: 228
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ DEMOKRAT 03.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11 talimat
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/11 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapuda :Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Kocacami Mahallesi, Kasaplar Caddesi, 128 ada, 98 parsel, 904,50 m2,B blok, 3. kat çatı katı , 11 nolu bağımsız bölüm, dubleks konut nitelikli taşınmaz olarak kayıtlıdır.
Kıymet Taktiri Raporuna Göre :Kasaplar Caddesi cepheli, 46 dış kapı numaralı B blok girişli batı cepheden sağlanan, dış cephesi dekoratif kaplamalı,giriş kapısı cam bölmeli alüminyum doğramalı olup, merdiven ve sahanlıklar mermer kaplama olup, korkuluklar kromajdır. Ana yapıda 3. katta konumlu olan ve çatı katı eklentili olarak dubleks mesken olarak kullanılan 11 nolu mülkte ; 3. kat yaklaşık 131 m2 brüt kullanım alanlı olup, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 2 banyo, 2 balkon mahallerinden, çatı katı ise yaklaşık 67 m2 brüt ve 30 m2 açık teras kullanım alanlı 3 oda ve 1 açık teras olmak üzere toplamda 198 m2 brüt ve 30 m2 açık teras kullanım alanlıdır. Mülkte giriş kapısı çelik, iç kapıları panel, pencere ve balkon kapıları pvc doğramalıdır. Üst kata ulaşım merdiveni mermer kaplama olup, kromaj korkulukludur. Taşınmazda kuru hacim olan mahallerde zeminler laminant parke, ıslak hacimlerde ise seramik kaplamalıdır.Mutfak bölümünde lake dolaplar, çimsan tezgah ve ankastre ürünler kullanılmıştır.Banyo bölümlerinde duvarlar fayans kaplama olup, hilton lavabo ve duşa kabin tercih edilmiştir. Petekleri monte edilmiştir. Ana yapıda asansör bulunmaktadır.Yaklaşık 3 yıllık yapının ,3. katında ve çatı katında konumlu, 3. kat girişli kat dubleksi kullanımlı olduğu görülmüştür. Konutun fiili olarak yaklaşık 198 m2 brüt ve 30 m2 açık teras kullanımlı, bakımlı durumda olduğu görülmektedir.
İmar Durumu : Ticaret + konut alanı lejantında kalmaktadır
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR