BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Burhaniye'de 2+1 daire icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01108964
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : HACIAHMET MAH. / BURHANİYE
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

ZEYTİN EFE 30.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/258 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/258 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda; Balıkesir ili, Burhaniye ilçesi, Hacıahmet mahallesi, Borazan Sk.mevkii, 754 ada, 78 parselde 698,00 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı ana taşınmazda 30/530 arsa paylı, bodrum kat, mesken nitelikli 2 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.
Taşınmaz bina çevresinde Burhaniye İli Hacıahmet Mahallesi merkezi bölgesinde yer alan 4-5 katlı yeni yapım apartman türü taşınmazlar bulunmaktadır. Taşınmazların zemin katları genellikle konut yahut dükkan, işyeri, kafe, restaurant gibi ticari yapılar üst katları mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz parseli çevresi gelişimini tamamlamış bölge olup, bölgede boş arsa bulmak zordur. Taşınmazın bulunduğu bölge yaz-kış oturum yoğun orta sınıf gelire sahip vatandaşların oturduğu bölgedir.
Taşınmaza yürüme mesafesinde bulunan Hürriyet Caddesinden toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı tamdır. Taşınmaz yakın çevresinde Yeni Mahallesi Cami, Nadir Tolun İlkokulu-Ortaokulu, Burhaniye Adalet Sarayı, Burhaniye Belediyesi bulunmaktadır. Taşınmaz Çanakkale İzmir Karayoluna 950 metre mesafede Burhaniye İlçe merkezi konumlu, Burhaniye Otogarına 1,45 km mesafededir.
Taşınmaz kullanım olarak 85 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmaz antre, 1 mutfak, 2 oda, 1 salon, 2 tuvalet banyo ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmazın keşif günü yapılan incelemesinde taşınmaz binanın girişi bodrum kattan yapılmakta olup taşınmazın binanın girişine göre arka cephesinde konumludur. Taşınmaz yerleri antre, Koridor, ıslak hacimler ve balkonlarda seramik, diğer bölümlerde parke kaplama, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanlarında kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazın pencereleri pvc doğrama, giriş kapısı çelik iç kapılar panel ahşap kapıdır. Taşınmazın tezgah ve hazır mutfak dolabı bulunmaktadır. Taşınmaz ısınması merkezi kalorifer ile sağlanmaktadır. Taşınmaz bina girişi otomatlı demir kapı, yürüyüş yolları ve merdiven basamakları mozaik desenli dökme taş kaplamadır. Taşınmaz bina dış cephesi dış cephe ısı yalıtım üzeri dış cephe boyalı imalattır. Hali hazırda taşınmaz içerisinde oturum mevcuttur.
Adresi : Hacıahmet Mahallesi, Uğur Mumcu Bulvarı No: 27, İç Kapı No: 2Burhaniye / BALIKESİR
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı içerisinde Ayrık Nizam 4 Kat, Ön Bahçe Mesafesi 5m, Yan Bahçe Mesafesi 3m, TAKS: 0.40, Konut Alanı lejantında kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarıncae-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/258 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR